Dilan Polat Vakfı Burs Başvurusu – Başvuru Formu

   Dilan Polat Vakfı Burs Başvurusu – Başvuru Formu

   Dilan Polat Vakfı Burs Başvurusu – Başvuru Formu; Dilan Polat, son günlerde ismi sosyal mecralarda sıklıkla geçmektedir. Sosyal medyada yayınladıkları ile oldukça ilgi çekmektedir ve kurduğu vakıf ile de dikkat üzerinde toplamaktadır. Öğrenciler, eğitim ve öğretim dönemi öncesinde Dilan Polat Vakfı bursuna başvurarak bu fırsattan nasıl yararlanabileceklerini yönünde bilgi toplamaktadırlar. İşte Dilan Polat Vakfı burs başvurusu nasıl yapılmakta ve burs ücreti ne kadar sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

   Dilan Polat Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Dilan Polat’ın böyle bir vakfı kurma amacı, sadece kendi kariyerine odaklanmakla kalmayıp topluma katkı sağlama ve dezavantajlı gruplara yardım etme isteğinin bir yansıması olarak görülür. İş dünyasındaki olağanüstü başarısıyla tanınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat, şimdi de bu vakıf aracılığıyla daha fazla insanın hayatına dokunmayı ve pozitif değişiklikler yapmayı hedefliyor.

   Dilan Polat Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

   Yardım sever kişiliği ile bilinen Dilan Polat kendi adına kurmuş olduğu vakıf aracılığı ile binlerce okumak isteyen öğrencilere burs vermektedir. Orta okul, Lise ve Üniversite öğrencilerine burs veren Dilan Polat Vakfı bursundan faydalanmak isteyen öğrenciler başvuruda bulunmaları yeterli olmaktadır.

   Önceliği ilk olarak kadınlara ve çocuklara destek olmak için kurulmuş olan Dilan Polat vakfı yapmış olduğu maddi yardımların yanında da kız çocukları öncelikli olmak üzere maddi zorluk içerisinde bulunan ve her hangi bir şekilde sosyal güvencesi olmayan kişilere de burs vermektedir.

   Dilan Polat Vakfı Eğitim Bursu, öğrencilerin mezun olacağı güne kadar devam etmektedir. Fakat burstan yararlanan öğrenciler, her dönem belirli şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu şartlar arasında bulunan, not ortalamasını düşürmemek, okulda her hangi bir suç işleyip disiplin cezası almaması gerekiyor, vakfın düzenlemiş olduğu, eğitimlere ve etkinliklere katılmak ve vakfa düzenli olarak, rapor vermek şartlar arasında bulunmaktadır. Burstan yararlanan öğrenciler, bu şartları yerine getirmediği takdirde almış olduğu bursları kesilmektedir.

   Vakfın Amacı Nedir?

   Dilan Polat Vakfı Bursu, eğitim hakkı olduğuna inanan ve bu hakkı sonuna kadar savunan gençlere öncülük etmektedir. Dilan Polat Vakfı, Dilan Polat’ın anısını yaşatırken, aynı zamanda topluma faydası olacak, bireyler yetiştirmeyi amaçlamıştır.

   Dilan Polat Yardım Başvurusu ile ilgili yazımız.

   Dilan Polat Vakfı Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

   Dilan Polat Vakfı Bursuna başvurmak için aşağıdaki istenen şartları sağlamak gereklidir;

   • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
   • Herhangi bir üniversitenin lisans veya ön lisans programında okumak
   • Aile geliri asgari ücretin altında olmak
   • Derslerinde başarılı olmak
   • Disiplin cezası almamış olmak
   • Başka bir kurumdan burs almamak veya almış olsa bile bursunu sonlandırmayı kabul etmek
   • Dilan Polat Vakfı’nın değerlerine uygun davranmak ve vakfın faaliyetlerine katılmak

   Burs başvuruları, her yılın eylül ayında vakfın kendi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru formunu doldurduktan sonra adaylar, belirtmiş olduğu belgelerini vakfa mutlaka ulaştırmalıdır. İstenen belgeler arasında. nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenci belgesi, transkript, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve iki adet referans mektubu bulunmaktadır. Belgelerini tamamlayan başvuru sahipleri, sözlü mülakata çağrılmaktadır. Mülakatta adayların sorulan sorular adayların, akademik başarıları, kişilik özellikleri, motivasyonları ve sosyal sorumluluk bilinçleri değerlendirilmektedir. Mülakat neticesinde bursiyer olmaya hak kazanan kişiler, vakıf tarafından web sitesi üzerinden ilan edilmektedir.

   Dilan Polat Vakfı Burs Başvurusu Nereye Yapılır?

   Dilan Polat Vakfı burs başvurusu vakfın resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Her hangi bir şekilde telefon ile yada kuruma bulunduğu binaya başvuru yapmak isteyenleri kabul edilmemektedir. Burs başvuru yapmak isteyen kişiler www.dilanpolatvakfi.org linke tıklayarak anında online olarak başvuruda bulunabilmektedir.

   Dilan Polat Vakfı Bursu Ne Kadar Ödemektedir?

   Dilan Polat Vakfı burs miktarı her kişiye yanı olmamakla birlikte, kişiden kişiye değişmektedir. Gelir durumunuza göre değerlendirilen burs miktarı 750 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir.

   Dilan Polat Vakfı Burs Başvurusu Başladı Mı?

   Dilan Polat Vakfı burs başvurusu, her yıl Eylül ayında vakfın resmi web sitesi üzerinden başlamaktadır. Bu yıl için burs başvurusu başlamıştır ve son tarih 15 Ekim 2023 olarak belirlenmiştir. Burs başvurusu yapmak isteyen öğrenciler, vakfın web sitesindeki başvuru formunu doldurmalı ve gerekli belgeleri vakfa ulaştırmalıdır. Burs başvurusu için şartlar ve belgeler aşağıda listelenmiştir:

   • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
   • Üniversite lisans veya ön lisans programında kayıtlı öğrenci olmak
   • Aile gelirinin asgari ücretin altında olması
   • Akademik başarı göstermek
   • Herhangi bir disiplin cezasının olmaması
   • Diğer kurumlardan burs almamış olmak ya da alıyorsa sonlandırma taahhüdü vermek
   • Dilan Polat Vakfı’nın değerlerine uygun hareket etmek ve vakıf etkinliklerine aktif katılım
   • Nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenci belgesi, transkript, gelir belgesi, ikametgah ve iki referans mektubu.

   Dilan Polat Vakfı Burs Başvurusu Depremzede Başvurusu;

   Dilan Polat Vakfı burs başvurusu depremzede başvuru için, özel bir kriter bulunmamaktadır. Depremzede olan öğrenciler, diğer öğrencilerle aynı şartları sağlamaları ve belgeleri tamamlamaları halinde burs başvurusunda bulunabilirler. Depremzede olduğunu belgelemek için, ikametgah belgesi veya deprem sigortası poliçesi gibi belgeler yeterli olacaktır.

   Depremzede olan öğrenciler, Dilan Polat Vakfı’nın resmi web sitesine giderek online başvuru formunu doldurabilirler. Başvuru formunda, kişisel bilgiler, aile durumu, gelir ve gider durumu, yardıma ihtiyacınız olan alanlar ve istediğiniz yardım türü doldurulmalıdır3. Başvurularınız vakıf tarafından detaylı bir şekilde incelenecek ve uygun görülen yardımlar belirlenecektir2.

   Dilan Polat Vakfı burs başvurusu için son tarih 15 Ekim 2023 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

   Dilan Polat Vakfı Bursu Ne Kadardır?

   Dialn Polat Vakfı burs miktarı başvuran kişinin durumuna göre değişmektedir. Maddi durumunuza göre belirleme yapılmaktadır. Burs miktarı ise 750 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.