Köfn Kimdir? Grup Üyeleri Kimlerden Oluşuyor?

   Köfn Kimdir? Grup Üyeleri Kimlerden Oluşuyor?

   Köfn Kimdir? Grup Üyeleri Kimlerden Oluşuyor? Köfn Grubu 2018 yılında, Salman Tin ile Bilge Kağan Etil ikilisi tarafından kurulmuş olan, Elektro- pop müzik dünyasının gruplarından bir tanesidir. Kendi ait şarkıları ve cover çalışmaları da olan müzik grubudur.

   Köfn gerçek adı nedir ? Köfn Grubu’nun gitaristi, vokali ve şarkı yazarı Salman Tin’dir. Live performer, prodüktör ve aranjör Bilge Kağan Etil’dir. Bi tek ben anlarım, Güneşe dokundum, El, Taş kalbinin çöllerinde, Ben seni arayamam, Soygun, Olan olmuş, Kalbimde, Gitsin gibi şarkıları mevcut.

   Köfn Grup Üyeleri Kaç Yaşındadır?

    Salman Tin doğum tarihi 30 Haziran 1992, Bilge Kağan Etil’in ise 1989’dur.

   Köfn Açılımı

   Köfn kelimesinin anlamı sepet demektir.

   Köfn Ekibi

   Bilge Kağan Etil ile Salman Tin’den oluşmaktadır.

   Köfn Nerede Yaşıyor

   Grup İstanbul’da yaşamaktadır.

   Köfn Ne Zaman Kuruldu?

   Salman Tin 2017 yılında Bilge Kağan Etil ile yolları kesişmiştir ve ardından bu ikili başarılı çalışmalarını grup olarak yürütmeye karar vermiştir. Ve yıl 2018 gösterdiğinde “KÖFN” grubunu kurmaya karar vermişlerdir.

   Salman Tin Kimdir

   Salman Tin kimdir

   30 Haziran 1992 tarihinde dünyaya gelen Salman Tin çocukluk yıllarını Adana’da geçiren sanatçı Adana’dan üniversite eğitimi için ayrılmıştır. Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği okuyan Salman Tin eğitimini bitirdikten sonra 2017 yılından grup üyesi olarak Bilge Kağan Etil ile tanışarak Köfn grubunu  kurmuştur.

   İkili tarihler 2018 yılını gösterdiğinde Köfn grubunu hayata geçirmiştir.

   Bilge Kağan Etil Kimdir?

   Bilge Kagan Etil kimdir

   Bilge Kağan Etil 1989 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Eğitim yıllarına müzik okumaya karar vermiştir. Doğan Sarıcı ile Müzik Teorisi ve piyano öğreniminden sonra Konya Selçuk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde devam etmiştir.

   Son zamanlarda profesyonel bir davulcu olarak farklı yerlerde sahne çalışmalarında yer alan Bilge Kağan, Serkan Özyılmaz ile caz piyano, Dave Allen ile caz teori dersleri alarak bir yandan piyano ve müzik becerisini geliştirdi. bu çalışmaların kendine göre olmadığına karar vererek okumuş olduğu müzik öğretmenliğini bıraktıktan bir yıl sonra 2012 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzik Teknolojileri bölümüne  girdi.

   Salman Tin ile birlikte 2018 yılında “KÖFN” grubunu kuran Bilge Kağan Etil grupta live performer, prodüktör ve aranjör görevlerini yapmaktadır.

   Köfn Ne Demek?

   Köfn, Türkçe bir kelime olup “bir sepet” anlamına geliyor.

   İnstagram Hesabı:

   https://www.instagram.com/kofnmusic/

   Twitter hesabı:

   https://www.twitter.com/kofnmusic

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.