Vincenzo Montella kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?

   Vincenzo Montella kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?

   Vincenzo Montella kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir? Vincenzo Montella, 18 Haziran 1974’te İtalya’nın Pomigliano d’Arco şehrinde doğan eski bir millî futbolcu ve şu anda Türkiye millî futbol takımının teknik direktörüdür. Futbolculuk kariyerinde Empoli, Genoa, Sampdoria ve Roma gibi takımlarda oynamış, 20 kez İtalya millî takımı formasını giymiştir. Teknik direktörlük kariyerinde ise Roma, Catania, Fiorentina, Milan, Sevilla ve Adana Demirspor gibi takımları çalıştırmıştır. 2023 yılında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından A Milli Takım’ın başına getirilmiştir. Montella, futbol oynarken “Aeroplanino” (küçük uçak) lakabıyla tanınırdı.

   Vincenzo Montella Kaç Yaşındadır?

   Vincenzo Montella, 18 Haziran 1974 tarihinde doğmuştur. Bu yüzden 2023 yılı itibariyle şu anda 49 yaşındadır.

   Vincenzo Montella Nerede Doğmuştur?

   Vincenzo Montella, 18 Haziran 1974’te İtalya’nın Pomigliano d’Arco şehrinde doğan eski bir millî futbolcu ve şu anda Türkiye millî futbol takımının teknik direktörüdür.

   Vincenzo Montella Evli Midir?

   Evet, Vincenzo Montella evlidir. Eşi Rachele Di Fiore, bir müzik prodüktörüdür. Çiftin iki çocuğu vardır: Maddalena ve Emanuele. Montella, 2010 yılında Di Fiore ile Las Vegas’ta evlenmiştir.

   Vincenzo Montella’nın En Başarılı Olduğu Takım Hangisi?

   Vincenzo Montella’nın teknik direktör olarak en başarılı olduğu takım, Fiorentina olabilir. Vincenzo Montella, Fiorentina ile birlikte 3 sezon üst üste ilk 4’e girmeyi başardı ve UEFA Avrupa Ligi’nde (2014-15) yarı finale çıktı. Vincenzo Montella, ayrıca Sevilla ile Kral Kupası finali ve Şampiyonlar Ligi çeyrek finaline yükselmeyi başardı.

   Ancak, bu başarılarını sürdüremedi ve Sevilla’dan kısa süre sonra kovuldu. Vincenzo Montella’nın Türkiye millî futbol takımının teknik direktörü olarak nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu.

   Vincenzo Montella TFF den Ne Kadar Maaş Alıyor?

   Vincenzo Montella’nın TFF’den aldığı maaş, yıllık 1.8 milyon euro olarak bildirilmektedir.

   Vincenzo Montella, 2023 yılında Türkiye millî futbol takımının teknik direktörü olarak göreve başlamıştır. Vincenzo Montella’nın sözleşmesinde tazminat maddesi de bulunmaktadır. Vincenzo Montella, Türkiye millî takımı tarihinin 21. yabancı teknik direktörüdür.

   Vincenzo Montella’nın Yardımcıları Kimdir?

   Vincenzo Montella’nın milli takım yardımcıları, Daniele Russo ve Selçuk Şahin’dir. Daniele Russo, Vincenzo Montella’nın teknik direktörlük kariyerinin başından beri onunla birlikte çalışan bir İtalyan antrenördür. Selçuk Şahin ise, A Milli Takım’ın 2003 FIFA Konfederasyonlar Kupası’nda üçüncülüğü elde eden kadrosunda yer alan eski bir Türk futbolcudur. Vincenzo Montella’nın teknik heyetinde ayrıca analiz antrenörleri, atletik performans antrenörleri ve kaleci antrenörleri de bulunmaktadır.

   Vincenzo Montella’nın Kariyeri Nedir?

   Vincenzo Montella’nın kariyeri, hem futbolcu hem de teknik direktör olarak İtalya ve İspanya’da birçok takımda görev yapmasını içeriyor. Vincenzo Montella, futbolculuk kariyerinde Empoli, Genoa, Sampdoria ve Roma gibi takımlarda oynamış, 20 kez İtalya millî takımı formasını giymiştir.

   Teknik direktörlük kariyerinde ise Roma, Catania, Fiorentina, Milan, Sevilla ve Adana Demirspor gibi takımları çalıştırmıştır. 2023 yılında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından A Milli Takım’ın başına getirilmiştir.

   Vincenzo Montella’nın Lakabı Nedir?

   Vincenzo Montella, futbol oynarken “Aeroplanino” (küçük uçak) lakabıyla tanınırdı.

   Vincenzo Montella’nın Şampiyonluğu Var Mı?

   Vincenzo Montella, İtalyan bir futbolcu ve teknik direktördür. Şu anda Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın başında bulunmaktadır. Vincenzo Montella, futbol kariyerinde Roma ile İtalya Lig şampiyonluğu ve İtalya Süper Kupası kazanmıştır.

   Antrenörlük kariyerinde ise Fiorentina ile Serie A şampiyonluğu ve Sevilla ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu elde etmiştir. Vincenzo Montella, henüz Türkiye ile bir şampiyonluk yaşamamıştır, ancak 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda takımını başarıya ulaştırmak istemektedir. Vincenzo Montella, Türkiye ve İtalya’nın kültürel olarak benzer olduğunu ve futbola birlikte yön verebileceklerini söylemiştir.

   Vincenzo Montella’nın Söyledikleri;

   Vincenzo Montella, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın yeni teknik direktörü olarak basın toplantısı düzenledi. Vincenzo Montella, şunları söyledi:

   • Türkiye’yi seçmesinin nedenlerinden birinin, Türk futbolunun kalitesi ve potansiyeli olduğunu belirtti.
   • Türkiye’nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda başarılı olabileceğine inandığını ve takımı en iyi şekilde hazırlamak istediğini ifade etti.
   • Türkiye ve İtalya’nın kültürel olarak benzer olduğunu ve futbola birlikte yön verebileceklerini dile getirdi.
   • Adana Demirspor’da çalıştığı süre boyunca Türk futbolunu yakından tanıdığını ve çok değerli oyuncularla çalıştığını söyledi.
   • Türk futbolunun gelişmesi için altyapıya ve genç oyunculara önem verilmesi gerektiğini vurguladı.
   • Türk futbolseverlerden destek ve sabır istedi.

   Vincenzo Montella Hangi Takımlarda Oynamıştır?

   Vincenzo Montella, eski bir İtalyan futbolcu ve şu anda Türkiye millî futbol takımının teknik direktörüdür. Vincenzo Montella, Roma, Sampdoria, Genoa, Fulham ve Empoli gibi takımlarda forma giymiş ve 20 kez İtalya millî futbol takımında yer almıştır. Vincenzo Montella, forvet olarak hızı, bitiriciliği, teknik becerisi ve gol sevinciyle tanınmıştır.

   Vincenzo Montella Hangi Mevki de Oynamıştır?

   Vincenzo Montella, futbolculuk kariyerinde forvet mevkisinde oynamıştır.

   Montella, kulüp kariyerinde toplam 201 gol atmıştır. Bunların 82 tanesi Roma formasıyla, 54 tanesi Sampdoria formasıyla, 21 tanesi Genoa formasıyla, 2 tanesi Fulham formasıyla ve 42 tanesi Empoli formasıyla gelmiştir. Montella, millî takım kariyerinde ise 5 gol kaydetmiştir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.