Aldatan Erkek Nasıl Davranır?

  Aldatan Erkek Nasıl Davranır?

  Aldatan Erkek Nasıl Davranır? Aldatan erkek belirtileri nelerdir? Aldatan erkek nasıl anlaşılır? Sevgilim beni aldatıyor mu? / Eşim beni aldatıyor mu? sorusu hemen hemen her kadının hayatının bazı dönemlerinde mutlaka aklına gelir. Bunu nasıl anlayabilirim, diye kendi kendine düşünür. Peki bu durumda eşiniz sizi gerçekten aldatıyorsa, bunu nasıl anlarsınız? İşin aslına bakacak olursak aldatan erkek ne kadar işini gizli yapmaya çalışsa da, takınmış olduğu hal ve hareketleri ile açık bir şekilde belli ediyorlar. Şimdi size aldatan erkeklerin takınmış olduğu haller ve genel özellikleri ile ilgili bilgiler.

  Kendini İfade Şekli Değiştiyse

  Genellikle evli veya uzun süreli sevgililerin birbirlerine karşı kullanmış olduğu özel kelimeler olur. Erkekler beraber olduğu kadını güldürmeyi severler, böyle durumlarda eşinin nasıl eğlendireceğini ve güldüreceğini bilir. Eşiniz her zamanki kullanmış olduğu esprileri, kelimeleri, aniden değişmeye başladıysa, bu aldatmanın küçük bir belirtisi olabilmektedir.

  En Yakın Yere Bile Arabayla Gidiyorsa

  Erkek en ufak bahanede bile, normalde yürüyerek gideceği en yakın yere bile arabayla gidiyorsa veya ben kafamı dağıtayım biraz diyerek evden kaçıp, dışarıda vakit geçiriyorsa işte o zaman kadın bundan şüphelenmeli. Arabası ile bir yere gitmek istediğinde sizi yanına almıyorsa veya teklif ettiğiniz zaman türlü bahanelerle sizi yanına almak istemiyorsa, bu yapmış olduğu hareketler basit olabilir, fakat sizin için önemli bir ipucu olabilir.

  Davranışları Net Olarak Değiştiyse

  Erkek aldatmaya başladıysa, bir anda hayatını düzene sokmaya çalışır. Bunun nedeni ise iki kadına ayıracağı zaman dilimlerini belirlemektir. Çünkü iki kadını idare etmeye başlamıştır. Anlaşılmaması için davranışları değişmeye başlar, eğer ki günün belli saatlerinde sizi ararsa, eve geliş saati her gün aynıysa ve haftanın belli günlerinde mesai kalıyorsa veya iş bahanesi ile dışarı çıkıyorsa, bu davranışlar önemli belirtilerdir.

  Yaşına Uygun Davranmıyorsa

  Erkek çoğunlukla yeni bir ilişki başlangıcında fazla aktif ve heyecanlı olur. Eşiniz veya sevgiliniz, günlük yaşamının dışına çıkıyorsa, hafta sonları evde otururken bir anda planlar yapmaya başladıysa bu iyiye gitmiyordur. İşten geldiğinde hemen duşa giriyorsa, yada eve gelmeden “ben arkadaşlarla buluşacağım” diyerek eve geç geliyorsa, yani kısaca günlük yaptığı sıradan şeylerden vazgeçmiş ve standardın dışına çıkıyorsa, artık farklı giyinip, farklı davranıyorsa, hayatına yeni birisi girmiş olabilir.

  Sizden Beklentileri Değiştiyse

  Genel olarak aldatan erkeklerin, aldatma nedeni farklı deneyimler yaşamaktır. Aldatmaya başlayan erkek yaşamış olduğu bu deneyimleri, eşinin üstünde de denemek ister. Eşinden / sevgilisinden örnek olarak hiç giyinmediği gibi giyinmesini ister, farklı iç çamaşırları hediye alırlar, hatta kullandığı parfümü bile artık beğenmemeye başlarlar. Bunlar aldatma belirtileridir.

  Aldatma Olaylarını Duymak İstemiyorsa

  Aldatmaya başlayan erkek, bu yaptığından dolayı vicdan azabı çekebilirler, bunun için çevresinde aldatma ile ilgili konuşma geçtiğinde ya konuyu kapatırlar yada aldatan kişiyi savunmaya geçerler. Bu tür davranışlarda bulunan erkekler, aslında bilinç altında yaptıklarını temizlemeye çalışıyorlar.

  Kıskançlık Krizlerine Giriyorsa

  Erkekler yapı olarak kıskanç olurlar. Bugüne kadar normalde size çok karışmayan erkek, aldatmaya başladıktan sonra sizi arkadaşlarınızdan bile kıskanırlar ve sizi sınırlandırmaya başlarlar. Çünkü ortamda bulunan erkeklerinde kendisi gibi biri olacağını düşünürler. Bu davranışlar aldatan erkeğin tipik özelliklerindendir. Kendi aldattığı için karşı tarafta ki erkeğinde yapacağından şüphe duyarlar.

  Giyim Tarzı Değiştiyse

  Erkek yeni başladığı bir ilişkide, ilk zamanlarda kendi olduğundan daha farklı göstermek ister. Bu yüzden kişisel bakımına dikkat etmeye başlar, davranışları değişir, olmadığından farklı bir kimliğe bürünür. Birden giyim tarzını değiştirmeye başladıysa ve kendine hiç olmadığı gibi bakmaya başladıysa, bu davranışlar, başka bir kadının ilgisini çekmeye, onu etkilemeye çabalıyor olabilir.

  Basit Sorulara Geç Cevaplar Veriyorsa

  Nasılsın?“, “Neredeydin?“, “Akşam bir şeyler yapsak mı?”, “Nereye gidiyorsun” tarzında sorulan basit sorulara doğrudan cevap vermeyip, biraz düşünüp cevap veriyorsa, bu yakalanmamak adına yapılan o ana uygun en doğru cevabı vermeye çalışarak yakalanma ihtimalini düşürmeye çalışıyordur. Bu nedenle karşı tarafı memnun edecek ve yakalanmamak adına en uygun cevabı vermek için kafasında kurgu yapar.

  Size Aşırı İlgi Göstermesi

  Erkeğin bir anda size karşı davranışı değişmeye başlar, normal zamanda çiçek almayan erkek, elinde çiçekle eve gelmeye başlar. Size ilk günlerinizdeki gibi tekrar ilgi gösterir ve herhangi anlamı olmayan günlerde bile sizinle dışarı çıkmak ister, yemeğe çıkartır. Bu davranışlar, erkeğin vicdanını rahatlatma adına yapmış olduğu davranışlardır. Bu şekilde bir ani bir dönüş gösteriyorsa, bilin ki sizi aldatmaya başlamış olabilir.

  İlgilendiği Alanlar Tamamen Değiştiyse

  Normal yaşamında ilgilendiği ve yapmış olduğu hobiler değiştiyse ve önceden ilgi duymadığı konular ilgisini çekmeye başladıysa, bunlarda bir belirti olabilir. İlgi alanına bir kadın girdiyse, o kadına yakın olmak adına kendi hobilerinden uzaklaşıp, kadının hobilerine yakınlık göstermeye başlarlar. Bu değişim ise erkeğin farkına bile varmadan gerçekleşmektedir.

  İşyeri Mesaileri Artmaya Başladıysa

  Bazı dönemlerde normal olarak işyerinde yükler artmaya başlar ve durumda mesai kaçınılmaz olur, fakat bu zaman zaman gerçekleşir. Eğer mesaiye kalma işi çok sıklaştıysa, bir rutin halini aldıysa, erkek tarafından evden uzaklaşmak için uydurulan bahanedir. Şu zamanlarda bu bahaneleri pek kullanan olmamakta, çünkü mesaiye kalıyorum diğer kaçamak yapmak bilinen bir bahane oldu. Yine de bu gibi durumda kalırsanız, bu aldatmanın en belirgin özelliklerinden biridir.

  Telefon Kullanım Alışkanlığı Değiştiyse

  Telefon kullanımındaki değişiklik, aldatmanın en belirgin özelliğidir. Eğer ki 2. bir telefon meydana çıkmışsa, işyerinden verildiğini iddia edilen bir telefon şüphe uyandırıcı harekettir. Telefonunda normalde şifre kullanmayan bir erkek, bir anda telefonuna ve uygulamalarına şifre koyması, gelen mesajları okuyup, hemen silmesi ve siz yanındayken mesajları açmaması gibi hareketler bariz aldatma davranışlarıdır.

  Cinsel İlgide Yaşanan İsteksizlikler

  Bazen dönem dönem bu sıkıntı yaşansa da, bu cinsel soğukluk geçici olarak her evli çiftte ve sevgililerde olabilmektedir. Bir erkeğin aldatmaya başladığında, ilk belirti olarak cinsel isteksizlik oluyor, eğer eşiniz veya sevgiliniz sürekli sizden kaçıyorsa ve bu isteksizliğin nedenini sizinle paylaşmıyorsa, bu sorun için herhangi bir çözüm yoluna başvurmuyorsa, başka bir kadınla birlikteliği olduğu büyük bir olasılıktır.

  Her Zaman Kavga Sebebi Arıyorsa

  Aldatan erkeğin, evden uzaklaşmak için suçu size atması en belirgin özelliklerinden biridir. Türlü bahaneler uydurarak kavgaya zemin hazırlar, en ufak bir olayı büyütmeye başlarlar. Bir gün yemeği beğenmezler, bir gün sizin ufak bir eleştirinizde bile suçu size atacak bahanelerle evden uzaklaşırlar. Sonunda “Sensin beni evden uzaklaştıran!” demek için bu gibi durumlarda kavga çıkartır.

  Aldatma Konusunda Uzmanlar Ne Diyor?

  Özel Dedektif Savaş Kurtbaba katıldığı Hayatta Her Şey Var programında konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Bizim, eş takibi hizmeti yaparken tuttuğumuz istatistiki bilgilere göre, en belirgin özelliklerden bazıları; eşini delilikle veya şizofren olmakla suçluyorlar. Çünkü eşleri bazı şeylerden şüphelenmeye başlayınca onu tenkit etme ihtiyacı duyuyorlar. Bir diğer özellik ise telefonlar saklanmaya, ters çevrilmeye başlanıyor. Lavaboya giderken telefonu yanına alıyorsa, birden telefonuna ve uygulamalarına şifreler koyuyorsa şüphelenmeye başlayabilirsiniz.”

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.