Bir Kıza Nasıl Çıkma Teklif Edilir?

  Bir Kıza Nasıl Çıkma Teklif Edilir?

  Bir Kıza Nasıl Çıkma Teklif Edilir? Hoşlandığınız kişi çıkma teklifi yapmak, evet düşünüce biraz zor geliyor değil mi? Aklınızda onlarca soru dolaşmaya başlıyor hemen, aklınıza cevabı acaba olan birçok soru geliyor, hatta kafanızın içinde teklif etme sahnesini belki kaç sefer yaşadınız. Aklınız size her seferinde aynı cevabı vermiyor değil mi? Esasında çok zor bir şey değil, sadece bir soru değil mi? Bir kıza çıkma teklif etmek için, hangi adımları uygulamanız, nasıl yaklaşmanız gerektiği ile ilgili davranışları başlıklar altında toplamaya çalıştık.

  Bir Kıza Çıkma Teklif Etmenin Yolları

  Bir kıza çıkma teklif etmek bazen çok zor olabilir. Bir Kıza çıkma teklif edilirken atılacak ilk adım oldukça ödemlidir. Bir kıza çıkma teklifi etmekte amaç onu yakından tanımaktır. Eğer aklınıza bir kıza çıkma teklifi etmek varsa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  1- Sana Olan Yaklaşımını İzle

  Seninle konuşurken göz temasında bulunuyor mu? Konuşurken gözlerinin içine bakması önemli, tebessüm ederek, candan bir konuşma sergiliyorsa doğru yoldasın, eğer uzağında bir yerde oturuyorsa, sana bakışlarına dikkat et, ama unutma sen ona dikkatli baktığın için sinirde olmuş olabilir, kızgın olarak bakmayla, güzel bir şekilde bakmanın ayırımını iyi yapmalısın.

  2- Sana Dokunmasına Dikkat et

  Sürekli olarak sana dokunup, temas ediyorsa, eline dokunmak için bahaneler üretiyorsa, çok şanslısın sana karşı ilgisi vardır. Burada dikkat edeceğin nokta o ne kadar temas etmek istese de sen ona dokunmaya çalışma, bu genelde kızları ürkütür. Ama sana hiç dokunmuyorsa da bu davranışından da senden hoşlanmadığı anlamına gelmez, biraz sabırlı olmanda fayda var. Onun ilgisini çekmek için, konuş ve bunun için de bahaneler bulup sohbetle arayı ısıtman gerecektir.

  3- Dikkatini Ona Ver

  Onun konuşurken doğrudan yüzüne bak, o konuşurken gözlerinin içine bakarak dinle, ama rüyaya da dalma, ne dediğini iyi dinlensen soracağı soruya afallamadan cevap verebilirsin. Sana bakmıyorsa da fazla üstüne gitme, seni ciddiyetsiz birisi olarak tanımasına izin verme, biraz uzak dur. Bazı kızlar erkeğin gözüne bakarak konuşmaktan hoşlanmazlar. Bu iki farkı karıştırmamak lazım, o zaman da kızın davranışlarını takip etmelisin, bazen hepsi bir arada olmuyor, bir yerden ipucu yakalaman lazım.

  4- Görünüşüne Dikkat Et

  Bir kıza teklif ederken temiz, düzgün giyinmeye dikkat etmelisin. Kendine bakmayan bir kişi olarak görünürsen bu hiçte iyi bir izlenim olmaz, kötü kokmamaya, üstün ve başının dağılmış bir şekilde dolaşmamaya dikkat etmelisin.

  5- Kızdan Hoşlanıyorsan Yaklaş

  Hoşlandığın kızdan uzak durma, aksine yanına yaklaşıp bir merhaba demeyi ihmal etme. Zekice espriler yapmana da gerek yok, sadece yanına git ve merhaba de, eğer o da sana karşı bir ilgisi varsa sana cevap verecektir. Tabi bu yapacakların hiç tanımadığın  ve ilk defa gördüğün bir kıza olmamalı, ilk defa gördüğün bir kızdan hoşlandıysan, bunun için onun öncelikle çevresini tanımaya çalışman gerekir ve seni bir şekilde görmesini sağlamalısınız.

  Unutma kızlar ilk defa gördükleri erkeklerin tekliflerini kabul etmez ve hatta tepki bile gösterebilirler. Bu yüzden ona yakın olmaya çalış.

  6- Rahat ve Eğlenceli Ol

  Olaya kendini fazla kaptırma, konuşurken davranışların rahat olsun, kendini fazla sıkar, gergin olursan hata yaparsın, oluruna bırak ve eğlenceli yönünü ortaya çıkarmaya bak, kızlar eğlenebildikleri erkeklerden hoşlanırlar, burada kendine güven çok önemlidir.

  7- Ona Çıkma Teklif Et

  Onu etkilediğini düşündüysen, onu ikinizin orada olmaktan hoşlanacağı bir yere gitmeyi teklif et. Mesela bir kahve içmeye olabilir, ona çıkma teklif etmeniz tamamıyla bulunduğunuz ortamla ilgilidir. Aynı işyerinde arkadaş, okul arkadaşı veya arkadaşının arkadaşı vb. ama ne olursa, nerede olursa olsun, beraber kahve içelim mi? diye sorduğunuzda size bana çıkma mı teklif ediyorsun derse. Cevabınız evet olmalı, kızlar kendine güvenen erkeklerden hoşlanır.

  8- Reddedilmeye Hazırlıklı Olun

  Sana kibarca hayır diyorsa, bir şansın var demektir. Bunun için hayır kelimesini duyduğun zaman peki deyip, konuyu kapatmaya çalış, çok sıkılırsan ortamdan ayrıl ve hayır cevabı seni etkilememiş gibi davran ki bir daha ki sefere bir şansın olsun. Eğer ki size yok artık daha neler gibi cümle ile karşılık verirse o kızdan umut yoktur bir daha denemeye bile kalkma.

  Çıkma Teklifi Nasıl Edilir?

  • Çıkma teklifini onunla baş başayken yap. Etrafta başkalarının olması onu evet ya da hayır demesi için baskı altında bırakır; halbuki sen onun gerçek yanıtını duymak istiyorsun.
  • Rahat bir sessizlikle katlanılmaz sessizlik arasındaki fark, rahat ve öz güvenli olmaktan geçer. Konuşmada yer yer sessizlikler olması doğaldır. Sakın buna takılma. Muhtemelen kız da gergindir.
  • Her kızın farklı olduğunu, bu ipuçlarının her kız için geçerli olmadığını aklından çıkarma ve kendi yargını da kullan.
  • Reddedilmekten korkma. Çoğu kız yufka yüreklidir ve hayal kırıklığına uğramanı istemez. Bazı kızlar sırf hatırını kırmamak ve sana iyi davranmak için bir defa çıkmayı kabul edebilirler. Bunu yanlış anlama. Bu sadece kızın senden, üzülmeni istemeyecek kadar hoşlandığını ancak bir ilişkiye hazır olmadığını gösterir.
  • Kıza yaklaştığında sohbeti “Selam, biraz konuşalım mı?” ya da “Sana bir şey sorabilir miyim?” diye açmayı dene. Konuşmanın mümkün olduğunca doğal geçmesi önemli.
  • Doğrudan sor. E-postayla ya da Facebook gibi sosyal medya üzerinden çıkma teklif etmen samimi görülmez. Çoğu kız şımarık davranmadığın sürece öz güvenini takdir eder.
  • Eğer çok kişiyle çıkıyorsan kız çapkınlığın yüzünden senden soğuyabilir. Kızlar ilişkiyi sürdürebilen, güvenilir erkekleri sever. Bir kız için en kötü şey, erkeğin önce çıkma teklif edip sonra hemen ayrılmasıdır.
  • Sen çıkma teklif ettiğinde kızın evet deme şansını arttırmak için istediği özellikleri sergilemelisin. Çıkma teklif etmeden önce ona çekici görünürsen, cesaretini topladığında üstünde çok daha az baskı olur.
  • Bazen kızlar erkekler onlara yaklaştığında gergin olabilir. Dudağını ısırıyorsa, bakışlarını kaçırıyorsa ya da tedirgin olduğunu gösteren davranışlar sergiliyorsa düşünmesi için ona zaman tanı. İki ya da üç hafta sonra hiçbir şey olmamış gibi tekrar sorarsan evet yanıtı alabilirsin.

  Bir Kıza Mesajla Nasıl Çıkma Teklif Edilir?

  Utangaç, çekingen biriysen ve yüz yüze çıkma teklifi yapmak seni zora sokuyorsa, bunu mesajla yapmak bazen daha iyi olabilir. Bunu yapmak için mesajlaşma görgü kurallarına dikkat etmelisin, çünkü mesaj ile çıkma teklif etmek itici olabilir.

  Öncelikle mesaj atacağın kişiyi iyi tanıyorsan, ilgi alanlarından birini kullanabilirsin. Eğer sakin bir yerde oturmayı tercih ediyorsa, güzel bir yerde kahve içmeye davet edebilirsin, böylelikle konuşup onu tanıma fırsatı elde edersin, lakin bunu mesaj ile teklif edeceğin için mesajlarında kararlı olduğunu göstermelisin. Ona “ne yapmak istersin” diye sormak yerine, “bildiğim güzel bir yer var, yarın akşam orada kahve içelim mi? ne dersin.” diye sorarsan onu meraklandırır ve etkilemeyi başarırsın.

  Eğer mesajla çıkma teklifi edeceğin kız ile yeni tanışmışsan, ona ilk olarak sadece “merhaba, nasılsın” diye mesaj atmalısın. Bu sohbeti başlatmak için iyi bir giriş olur. Senin telefon numaran onda olmama ihtimaline karşı mutlaka mesajın sonuna ismini eklemelisin. Bu mesajı dikkate al anlamına gelir, eğer sizin numaran onda yoksa tanımadığı kişiye cevap yazmayacaktır. Ona çıkma teklif etmeden önce ilk mesajına cevap verene kadar bekle. Meşgul olabileceğini ve telefonunun yanında olmayabileceğini unutma, bu yüzden sabırlı olmak gereklidir.

  Ona çıkma teklif etmek içinde boş sohbetler yapma. Yazışmayı kısa tut ve kararlı bir şekilde hafta sonu, iş çıkışı veya okul çıkışı müsait misin? diye sor ve buluşmak istediğin somut bir yer ve zamanın olsun. “Bir ara sinemaya gitmek ister misin?” diye sorarsan kararsız gibi görünürsün burada bir zaman ve yer belirtmek önemlidir, böylece ciddi olduğunu ve bunu düşündüğünü anlar. Sonrasında ona çok fazla mesaj atmaya devam etme, yoksa ona korkutabilirsin. Eğer ki, sana mesaj atmaya başlarsa o zaman sen de yanıt verebilirsin.

  Evet derse randevuyu dört gözle beklediğini mutlaka söylemelisin. Bu ona kendini özel hissettirecek ve aynı zamanda randevuyu dört gözle bekletecektir.

  Teklifini reddederse o zaman ona hiç alınmadığını söyle ve konuşmayı bitir. Başını dik tutmak ve işleri iyi bir şekilde bitirmek seni rahat hissettirir.

  Tanımadığın Bir Kıza Nasıl Çıkma Teklif Edilir?

  Bu teklifi yapmadan önce reddedilmeye hazır olmalısınız. Çünkü kız sizi tanımıyor ve siz karşısına çıkıp teklif ediyorsun, kız ne kadar güzel olursa olsun bu sizi teklifi kabul etmez diye ürkütmesin. Kaybedeceğiniz tek şey reddedilmektir.

  İlk yapacağınız iş sevgilisi olup, olmadığıdır, biraz gözlemledikten sonra, kızı ile tanışmanız gerekir ve bu tanışma için kızın hal ve hareketlerine dikkat etmelisiniz. Size nasıl bakıyor, mimikleri nasıl ve bundan sonra nazikçe yanına gidip tanışmalısınız, unutmayın kaybedecek hiçbir şeyiniz yok, yalnız bakışma aşamasını uzun tutmayın, bu zamanla acı vermeye başlar ve karşınızdaki tedirgin olur.

  Tanışma esnasında ise bakımlı olmanız daha iyi bir intiba bırakır, unutmayın ilk önce dış güzellik görülür, tanıdıkça iç güzellik meydana çıkar. Tanışmak için iyi bir zaman kollamalısınız, grup olarak dolaşıyorsa, yalnızken o anı yakalamaya çalışın, grup içinde riskli olabilmektedir. Yanına gittiğinizde kibar bir şekilde hafif gülümse ile “merhaba, benim ismim ….. ” diyerek söze başlayıp, cümlelerinizi kısa ve öz tutarak devam etmelisiniz. Bu kıza sizin ne kadar ciddi olduğunuz hakkında önemli bir görüş sağlayacaktır.

  “Hayır” cevabını alırsanız ki bu büyük olasılıktır, teşekkür ederek yanından ayrılın, ama fazla uzağa değil sizi görmesini sağlayın. Bu size alışmasını sağlayacaktır. Belki de 2. bir şansı yakalayacaksınız.

  Unutmayın önce düşünün, planlayın sonra konuşun.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.