Esra Ezmeci Tuzlu Su Tarifi Nasıl Yapılır? Yapanların Yorumları

   Esra Ezmeci Tuzlu Su Tarifi Nasıl Yapılır? Yapanların Yorumları

   Esra Ezmeci Tuzlu Su Tarifi Nasıl Yapılır? Yapanların Yorumları; Son günlerin gözde kişilerinden birisi olan Psikolog Esra Ezmeci açıklamalarıyla evlilikleri yıkılmaktan kurtaran önerileri ve dişil enerjiyi arttırmaya yönelik yöntemleri ile gündemde kalıyor. Değişik TV programlarında yaptığı açıklamalarıyla şaşırtmaya devam eden Esra Ezmeci’nin son zamanlarda açıkladığı tuzlu su tekniği dinleyenler tarafından çok konuşulmakta. Esra Ezmeci, banyoda yapılan tuzlu suyun dişil enerjiyi yükselttiğini, kadınlara ekstra bir ışıltı getirdiğini ve erkeklerin ilgisini artırdığını dile getiriyor. Peki, özellikle kadınlar tarafından oldukça merak edilen Esra Ezmeci tuzlu su tarifi nedir? Evde nasıl yapılır?

   Esra Ezmeci Tuzlu Su Nedir?

   Esra Ezmeci tuzlu su tarifi hayatın hızı ve çok çalışıp yorulan kadınların pozitif enerjilerini arttırarak, daha dinç hale getirir ve güzelleştirerek duş alma esnasında, saçından tırnağına kadar tuzlu su ile vücudu yıkamasıdır. Ev kadınları, çalışan kadınlar ve çocukları olan  kadınlar vücudunun bitkin düştüğü için dişil enerjileri zamanla azalmaya başlamaktadır. Esra Ezmeci’ye açıklamaları duş alırken vücuda uygulanan tuzlu su, kadınların içinde bulunan enerjinin meydana çıkmasını olanak sağlayacak bir uygulamadır. Tuz ve su doğanın saf bir şekilde bize sunduğu elementlerdir. Tuzun ve suyun doğal olan elementleri insanın vücuduna pozitif olarak yaramaktadır.

   Esra Ezmeci Tuzlu Su Tarifi Nasıl Yapılır?

   Televizyon programlarında ve sosyal medyada evlilik hayatı ve beraberlikler üstüne önerilerde bulunarak, sorulan soruları cevaplayan Esra Ezmeci’nin söylemleri medyada geniş etki ediyor. Son zamanda çıkmış olduğu, televizyon programında önermiş olduğu tuzlu su uygulaması  çok fazla kişi tarafından merak edilmektedir. Birçok kadın sosyal medyada Esra Ezmeci tuzlu su nasıl yapılır? uygulamasını araştırmaktadır.

   Banyo yapmayı bitirdikten sonra haftada bir defa olacak şekilde ; 1 litre suya 2 kaşık tuz karışımını sağ tarafınızdan başlayarak bütün vücudunuza dökmeniz gerekli sonrasında vücudu kurulayıp, ertesi güne kadar vücudu durulamadan bu şekilde kalınırsa vücuda sağdan sola pozitif enerji yükleniyor. İşte bu sebeple psikolog Esra Ezmeci tuzlu suyu uygulamasını sağdan başlayarak, sola doğru dökmeyi önermektedir.

   Esra Ezmeci Dişil Enerjiyi Yükseltmenin Yolları Nedir?

   Esra Ezmeci, dişil enerji yükseltme yöntemlerinden biri olan tuzlu su tekniğinin yanı sıra başka yöntemlerde olduğu bilinmektedir. Dişil enerjinin doğasında sevgi, sanat, bağlılık, aşk, tutku, sezgi ve yaratıcılık bulunmaktadır. Dişil enerjisi yüksek olan kişilerin hayata bakışı her zaman, coşkulu ve hayat dolu olmaktadır. O zaman gelin birlikte dişil enerjiyi yükseltmek için neler yapmamız gerekiyor bir bakalım.

   1. Kendinizle Barışık Olun

   Dişil enerjiyi yükseltmenin en önemli adımlarından bir tanesi kişinin her durumuyla kendisiyle barışık olması ve kendinin farkında olmasıdır. Kişi öncelikle kendini benimser, kendi duygu ve düşüncelerini ön planda tutarsa yavaş yavaş kimliğinin farkına varmaya başlayacaktır.

   2. Sezgilerine Kulak Ver

   Etrafında ki kişilerin ne dediğine kulak asmadan, sezgilerin yönlendirdiği şekilde davranarak hareket etmek kişinin kendi gücünün farkına varmasını sağlamaktadır. Kısaca sezgilere kulak vermek ,dişil enerjiyi yükselten önemli adımlardan biri olmaktadır.

   3. Yaratıcı Ol

   Dişil enerjinin yaratıcı olmakla direkt bağlantısı vardır. Örnek olarak, sanatla uğraşmak, resim yapmak, yazı yazmak ya da okumak kişinin yaratıcı yönünü geliştirmesini sağlamaktadır.

   4. Dişil Enerji Meditasyonu ve Olumlamaları

   Dişil enerji olumlamaları öz olan sevgiyi ve saygıyı artması yönünden olumlu etki yaratmaktadır. Negatif enerjiden arınmak sevgiyi ve hoşgörüyü fazlalaştırmak için meditasyon ve olumlama tekniklerini uygulamanız sizin için iyi olacaktır.

   5. Hissettiklerinizi Dile Getirin

   Herhangi bir olayda duygularınızı veya düşüncelerinizi söylemek, kendinizi ifade etmenin en önemli yöntemlerinden birisidir. Dişil enerjiyi açığa çıkarmayı engelleyen biri de özgüvensiz ve çekingen duygulara kapılmaktır. Bunun tam zıttı da özgüveni yüksek, kendinden emin, ayakları yere sağlam basan bir kadının dişil enerjisi her zaman yüksek olmaktadır.

   6. Kişisel Bakımına Önem Ver

   Dişil enerjiyi arttırmanın başka şeklide kişisel bakıma dikkat etmekten geçmektedir. Dişiliği ön plana çıkartan cilt bakımları, saç ve vücut bakımları iyi görünmeyi sağlar ve psikolojik olarak da iyi ve güzel hissettirmektedir.

   7. Kırmızı Renk Kullanın

   Kırmızı rengin, dişiliğin ve cazibenin ön planda tutan en dikkat çekici sıcak renklerdendir. Kırmızı bir elbise giyinmek, kırmızı renkte bir küpe takmak ya da kırmızı bir ruj sürmek dişil enerjinin artmasına yardım ediyor. Kişi kendisini böylece daha fazla kadınsı hisseder ve  özgüveni de aynı oranda yükselmiş olmakta.

   8. Feminen Davranın

   Kadınlar kendisi ne kadar fazla feminen davranırsa dişil enerjisi de o derecede yüksek olmaktadır. Örnek, güzel ve şık bir elbise giyinmek, güzel bir makyaj yapmak, topuklu ayakkabı giymek, cilt bakımına dikkat etmek ve bunun gibi davranışlar feminen olmayı sağlamaktadır. Genelde bir kadında dişil ve eril enerji bir arada bulunmaktadır. Fakat kişi eğer feminenlikten uzaklaşırsa eril enerji ön plana çıkmaktadır. Böyle durumlar da dişil enerjiyi baskılamaktadır. Feminen davranışta bulunmak ve kadınsı olma, dişil enerjinin yükselmesi için önemli nedenlerden biri olmaktadır.

   Dişil Enerji Özellikleri Nelerdir?

   ● Eril enerji harekete geçirirken dişil enerji daha edilgendir.

   ● İnsanın özgür yanını temsil eder.

   ● Genellikle sezgileri dinler.

   ● Gözlemi ve izlemeyi sever.

   ● Niyetin gücüyle tezahür ettirir.

   ● Kutlama, coşku, sevinçle besler ve beslenir.

   ● Dişil enerjide bütünsel bir fark ediş ve gözlem vardır.

   ● Sevgi odaklıdır. Bu nedenle her durum karşısında şefkatli kararlar verir.

   ● Yaşamı olduğu gibi doğal akışında kabul eder.

   ● Sanat, estetik, tutku ve yaratıcılığın kaynağıdır.

   ● Sezgilerin ve duyguların bir yansımasıdır. Bu nedenle dişil enerjide affedici olmak ve hoşgörü hakimdir.

   ● Sağ beyni temsil eder ve etkiler. Bu bakımdan dişil enerji insanın yaratıcı yönüdür.

   ● Hem kadının hem de erkeğin iç dünyasında bulunur ve insanı yönlendirir.

   esra-ezmeci-tuzlu su

   Dişil Enerji Meditasyonu Nasıl Yapılır?

   • Rahat bir pozisyon alın ve elinizi göbek deliğinin hemen altındaki bölgeye yerleştirin.
   • Bırakın olumlu ve olumsuz tüm düşünceler aksın. Siz sadece sessizce rahmin sessizliğine kulak verin. En güçlü rehberliği orada bulacaksınız.
   • Bedensel kusurlarınızı ya da içinde bulunduğunuz dünyanın kaygılarını bir kenara bırakın.
   • Bir şeyler yapmak ve kendinizi sevmek için insanların sizi onaylamasına duyduğunuz ihtiyacı bir kenara bırakın. Merkezinize, rahminize yönelin.
   • İç dünyanızla konuşun, sizin için ne kadar değerli olduğunu hissettirin. Onunla rutin olarak ilgilenin.
   • İnsanı doğuran bedeni sevin ve bu bedene sahip olmanın gücünü yaşayın. Dünyanızın ve etrafa yaydığınız enerjinin anında değiştiğine ve iyileştiğine tanık olacaksınız ve bu yeni durumu çok seveceksiniz.

   Esra Ezmeci Tuzlu Su Hamile Kalma Yorumları

   • Ben yaptım tuzlu su önerisini. Eşimde tek etki cinsel yaklaşım oldu.
   • Ben de birkaç sefer yaptım. Eşim sanki biraz daha ilgili oldu.
   • Ya aslında yapınca sanki benim de stres seviyem düşüyor o yüzden eşim de bana karşı daha bir ilgili oldu. Bence bu tuzlu su bizdeki enerjiyi düzeltiyor. Haliyle eşlerimiz bu halimizi seviyor ve daha çok yakınlaşıyorlar.
   • Valla ben de arkadaş sayesinde keşfetmiştim. Haftada 1 defa olmak üzere 1 ay yaptım ve o ay hamile kaldım. 6 aydır deniyorduk olmuyordu. Ben ona bağladım. Hatta bayağı yazan oluyor: tuzlu su yaptım hamile kaldım diye.
   • Ben de tuzlu su yapıyorum. İşyerindekiler etrafımda dolaşıyor. İlk zamanlar tuzlu su yaptığımda etki yoktu, sadece seni toparlıyor. Bende en bariz belirtisi eşimin sperm sayısı düşüktü ve korunuyorduk geri çekme yöntemiyle yıllardır böyleydi. İkinci ayda tuzlu suyu yaptıktan sonra birlikte olduk ve yine korunurken ben hamile kalmışım. Bu tuzlu su etkisi değil de ne ve ayrıca iki kızım var bu erkek ilginç gerçekten ama etkili.

   Esra Ezmeci Tuzlu Su ve Çapalama

   Evlenince biten aşkı tekrardan canlandırmanın mümkün olduğunu söyleyen Esra Ezmeci tuzlu su ve çapalama yöntemini denemelerini tavsiye ediyor. Çapalama, bir şeyi diğer bir şeye bağlayarak aralarında ilişki kurmaya denir. İşte eşinizin sizi sürekli sevmesi için bilimsel olarak kanıtlanmış bu iki yöntemi deneyin.

   Esra Ezmeci Çapalama Nasıl Yapılır

   Çapalama, çok uzun zamandır psikolojide olan bir yöntemdir. Aslında farkında olmadan hayatımız boyunca sürekli çapalanıyoruz. Örneğin, çok öncesinde ameliyat olmuş biri hastanenin önünden geçerken bile midesi bulanır. Hastalık geçti, uzun yıllar sürdü ama hastane o anının tekrar hatırlanmasına neden olur.

   Örneğin, eşinizin avuç içinin ortasına 3 saniyelik 4 ya da 5 kez baskı uygularsanız, o anıyı çapalamış oluyorsunuz. Ancak bu uygulamayı neden yaptığınızı eşinize çaktırmadan, masaj yapıyorum diyerek yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında adam elini bir yere çarptı ve avuç içi baskılandığı anda aklına sizinle geçirdiği güzel anılar tetikleyici oluyor.

   Ayrıca bu çapalama anında karşı tarafa “s” harflerini baskılayarak konuşursanız, hafızasına daha fazla kazınmasına yardımcı olur. Zira “s” harfi zihinde en çok hafızaya kazınan bir harftir.

   Esra Ezmeci Tuzlu Su Kaç Günde Bir Yapılır?

   Banyo yapmayı bitirdikten sonra haftada bir defa olacak şekilde ; 1 litre suya 2 kaşık tuz karışımını sağ tarafınızdan başlayarak bütün vücudunuza dökmeniz gerekli sonrasında vücudu kurulayıp, ertesi güne kadar vücudu durulamadan bu şekilde kalınırsa vücuda sağdan sola pozitif enerji yükleniyor. İşte bu sebeple psikolog Esra Ezmeci tuzlu suyu uygulamasını sağdan başlayarak, sola doğru dökmeyi önermektedir.

   Esra Ezmeci Tuzlu Su Tarifi Hangi Tuzla Yapılır?

   Esra Ezmeci’nin anlatmış olduğu tuzlu su tarifinde en iyi olarak tavsiye edilen kristal kaya tuzu kullanmak faydalı olacaktır.

   Esra Ezmeci Tuzlu Su Saça Dökülür Mü?

   Esra Ezmeci tuzlu su tarifi hayatın hızı ve çok çalışıp yorulan kadınların pozitif enerjilerini arttırarak, daha dinç hale getirir ve güzelleştirerek duş alma esnasında, saçından tırnağına kadar tuzlu su ile vücudu yıkamasıdır. Vücudun bütünlüğünü bozmamak adına tuzlu suyu başınızdan dökerek saçlarınızı da yıkamanız gerekmektedir.

   Esra Ezmeci Tuzlu Su Tarifi Yapanların Yorumları

   • Merhabalar ben Esra hanımı takip ediyorum. Hatta hediyemi de paylaşmıştı. İşe yarıyor tabi eşiniz psikopat değilse. Öncelikle dişilik enerjinizi yükseltmelisiniz. Enerjinizi dengelemelisiniz. İyi iletişim olduktan sonra eşler daha çok bağlanıyor birbirine. İltifat etmeyi sevmeyen kocam evde naber hayatımın anlamı diye dolaşıyor oradan biliyorum. Tabi mesela bazen enerjimi koruyamıyor iletişim kuramıyor ve dengemi bozuyorum bu da eşimle tartışmaya sebep oluyor.
   • Ben bekarım ama erkek arkadaşımla iken işe yaramadı.
   • Ben yaptım tuzlu su önerisini eşimde tek etki cinsel yaklaşım oldu, şu an yapmıyorum çünkü yasak
   • Kadınsılığı artırıyor yada bende öyle oldu herhalde.. Tuzlu su yapınca insan rahatlıyor ama…
   • Bende birkaç sefer yaptım eşim sanki biraz daha ilgili oldu , bilemiyorum yapan başkaları varsa yazsın emin olalım.
   • Ya aslında yapınca sanki benim de stres seviyem düşüyor o yüzden eşim de bana karşı daha bir ilgili oldu , bence bu tuzlu su bizdeki enerjiyi düzeltiyor haliyle eşlerimiz bu halimizi seviyor ve daha çok yakınlaşıyorlar.

   Esra Ezmeci Sosyal Medya Adresi

   İnstgram : Esra Ezmeci

   Youtube : Esra Ezmeci

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.