Mesajlaşırken Erkekler Nelerden Hoşlanır?

   Mesajlaşırken Erkekler Nelerden Hoşlanır?

   Mesajlaşırken erkekler nelerden hoşlanır? Kadınlar, sevdiği erkekleri etki altına alabilmek için devamlı olarak bir arayış içerisindedirler. Erkeklerin düşüncelerini çözebilen kadınlar her zaman bir adım öndedir. Genel anlamda bakarsak erkekler basit, düz mantık düşünen kişiliktir. Erkek, kadın kadar hiçbir zaman detayları düşünmezler. Basit olarak düşünmenin ve basit olarak yaşamanın rahatlığına, kendisini yaşamın akışına bırakır. İletişim olduğunda da durum pek değişmemektedir. Kadınlar bir konuyu anlatırken, sayısız kelime kullanırken ,erkekler ise konuyu kısa ve öz olarak anlatmayı tercih etmektedir. Peki, bir erkekle mesajlaşırken durum nasıldır? Mesajlaşırken erkekler nelerden hoşlanır? 

   Erkeklerin Etkilendiği Mesajlar

   Erkeklerin de kadınların etkilendiği bazı mesajlardan etkilenmektedirler. Bu mesajların en başında gelenler arasında tabi ki erkeğin zihniyetine dayanarak cinsel içerikli mesajlar ve muzip yazışmalar ilk sıradaki yerini almaktadır. Bu mesajların dışında kadınların duymak istediği gibi erkekler de güzel mesaj beklerler ve bunları duymaktan da hoşlanırlar. Bunları yazılı olarak ifade edilmesi erkekleri mesajları beklerken bile heyecanlandırır. Mesajlaşırken erkekleri etkilemek istiyorsanız;

   • Eğlenceli içerikler
   • Muzip cümleler
   • Özel anlam içeren mesajlar
   • Cinsel içerikli mesajlar, kullanmak işinize yarar.
   • Cilveli konuşmalar.

   Erkekler mesajlaşırken kadınların kullandığı kadar emoji kullanmazlar, Fakat erkekler daha az gönderse de, siz yine de mesajlarınızın anlamına göre emojiler göndermeniz sevdiğinizi etkilemek için önemli bir detaydır. Erkekler kadınlara göre anlam içerikli mesajlarla daha fazla ilgilenirler. Genellikle etkileyici mesajlar erkeklerin fazlaca ilgisini çekmektedir. Erkekleri etkilendiği mesajlar arasında ilk sırada gelen ise cinsel içerikli mesajlar gelmektedir. Bir erkek mesajlaşırken onu en fazla etkileyen ve heyecanlandıran mesaj cinsellikle ilgili olan mesajlardır. Tabi ki de bu söylediğimiz her erkek için geçerli olmadığını da hatırlatmada fayda var.

   Erkeklerin Mesajlarda Görmek İstedikleri Sözler

   Erkekler için birlikte olduğu kişilerde dikkat ettiği önemli iki faktör bulunmaktadır. Bunlardan ilki güçlü olduğunu hissetmek ister, bir diğeri ise kendi cinslerinden daha iyi olduğunu bilmek istemektedir. Bunun altında yatan düşünce, kadınlar tarafından beğenilmek ve güçlü görülmek isteğidir. Kadınlar ise onun bu isteğini bir mesaj ile üstesinden gelebilmektedir. Çünkü erkeklerin mesajlarda görmek istedikleri sözler vardır. Erkekleri mesajlaşma esnasında heyecanlandırmak isterseniz ilk mesajı ondan beklemeyin onun yerine siz mesaj atın. Erkekler bu durumdan etkilenecektir. Erkekler bunlar dışında, eğlenceli, mizah içeren ilginç konularda mesajlaşmaktan da keyif alırlar. Bu mesajlar onlara kendilerini daha zeki hissettirir.

   Muzip Mesajlar Gönderin

   Erkekler cinselliği yaşamaktan hoşlandığı kadar, konu cinsellik olursa konuşmak hoşlarına gider. Tabi bu konuyu mesaj ile gerçekleştirirken kelimelerinizi erkeğin ilgisini ve dikkatini size verecek şekilde seçmelisiniz. Kısa bir süre önce birlikte yaptığınız bir aktiviteden bahane ederek mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Örnek verecek olursak “Geçen akşam kafede bana çiçek veren yakışıklı ile mi görüşüyorum” gibi muzip mesaj gönderin. Mesajı alan erkek mesajı gördüğünde hoşuna gidecektir.

   Eğlenceyi Ön Planda tutun

   Erkekler karşı cinsi ile konuşurken eğlenmekten çok keyif alırlar. Mesajlaşırken eğlenceli yönünüzü göstermeniz, mesaja komik ve öylesine gelişigüzel bir soru sorarak başlamak onu heyecanlandıracaktır. Espri ile övgüler dizmeniz, mesajlaşırken erkeği kendisini iyi hissetmesini sağlamış olursunuz. Ona mesaj atarken önceliğiniz olarak eğlenceyi ilk planda tutmanız gerekli. Erkekler doğası gereği rekabeti sever, bunun için erkeğe espri ile karışık meydan okuyun. “Anlatılanlara bakarsak güzel yemek yapıyormuşsun. Yaptığın yemeği yemeden, senin iyi yemek yaptığına inanacağımı zannetme, zehirlenmeme garantisi verir misin?” gibi bir mesaj atarsanız bu mesaj erkeği keyiflendirecektir.

   İlgisini Canlı Tutun

   Erkek ilişkide kovalamacayı severler. Atmış olduğunuz mesajları uzun uzadıya yazmayın ki  ilgisini canlı tutun. Bir erkeğe onun ilgilendiği alanlarla ilgili samimi olan sorular sorun. Örnek verecek olursak, mesela karşınızda futbol oynayan bir kişiyse, ona “Maçını izlemeye geleceğim, umarım bu kez kaleyi tutturabilirsin” yazmanız ilgisini çekecektir. Bunun gibi küçük meydan okumalar, mesajlaştığınız erkeği heyecanlandıracak detaylar olarak düşünülebilirsiniz.

   Cilveli Yazılan Mesajlar

   Erkek arkadaşınızla mesajlaşırken onu heyecanlandırmak istiyorsanız ona cilveli mesajlar atın. Mesajlaşma esnasında erkeklerin duymaktan hoşlanacağı cümleler kurduysanız, esprili cevaplar attıysanız, cilveli mesajlar yazdıysanız, fazla uzatmamanız gerekli gizemli kalmak her zaman iyidir. Onunla konuşurken kısa şekilde mesajlaşın, uzun uzadıya mesaj yazıp onu bunaltmayın, mesajı öyle bir heyecanlı anda kesin vedalaşın ki bir sonra ki mesajınızı merakla beklesin, bu şekilde davranmanız ilişkinizi hep heyecanlı kılacaktır. Mesajı cilveli şekilde sonlandırmaya dikkat edin ki, bir sonra ki atacağınız mesajı iple çeksin.

   Sevgiliyle Mesajlaşma Taktikleri

   Erkek arkadaşınıza mesaj atarken kullanacağınız cümleleri kısa ve öz bir şekilde belirtin. Eğer ki karşınızda ki erkeği etkilemek istiyorsanız bu konuda erkeklerin hoşlandığı ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Onu etkilemek isterken kendinizden soğumasına neden olabilirsiniz, ona asla uzun ve anlaşılmayacak düşündürecek cümleler kurarak mesaj atmayın erkek belirsizlikten hoşlanmaz. Peki, erkeklerle mesajlaşırken nelere dikkat etmelisiniz? Sevgiliyle mesajlaşma yöntemlerini sizler için listeledik:

   • Özledim mesajı atmayın: Kadınlar konuşmaya doymazlar. Sevginizi, duygunuzu ifade ederken özlem ve sevgi mesajlarına eklediğiniz  emojiler ilişkinin heyecanını da kaçırabilmektedir. Sevgiliniz yanınızdan ayrıldıktan hemen sonra “özledim” mesajı atmayın.
   • Israrla mesaj atmayın: Sevgilinize mesaj attıktan sonra hemen cevap gelmezse, hemen ardından ikinci mesajı da atmayın. Unutmayın ki kaçan her zaman kovalanır. Siz kovalayan taraf olmayın.
   • Sevgilinize oyuncak gibi davranmayın: Sevgilinizle mesajlaşırken ona bebekmiş gibi mesaj atmaktan kaçının. Bebekler için kullandığınız sözleri sevgilinize mesaj atarken asla kullanmayın.
   • Bırakın son mesajı erkek atsın: Mesajlaşma sırasında soru sorduğunda kesin, net cevaplarla çok hevesli bir yapı sergilemeyin. “Tabii, olabilir” gibi ortalama cevaplar kullanın. Özellikle onun son mesajının üzerine mesaj yapmayın.

   Mesaj attığınız erkeği iyi tanımanız, ona yazacağınız mesaj içeriğinde ki cümleleri de belirlemenize yardımcı olacaktır. Diğer bir hata ise asla gerçek anlamda kişiliğini tanımadığınız bir erkeğe cinsel içerikli mesaj yazarak onu elde etmeye çalışmayın. Bu durum da sizi yanlış tanımasına ve sizi ilerleyen zamanlarda hoşlanmayacağınız yanlış anlamalara neden olabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.