Nabızdan Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? (Kesin Yöntem)

  Nabızdan Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? (Kesin Yöntem)

  Nabızdan Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? Hamile olduğunu düşünen kadınlar tarafından yapılan testlerden biri de nabızdan hamilelik testidir. Hamilelik esnasında anne adayının kan akışı hızlanmakta ve vücudundaki sıvı miktarı artış göstermektedir. Normal bir insanın nabzı 70-80 atarken,  hamile adaylarda bu sayı 80-100 ‘e çıkmaktadır. Bu test hamile olup olmadığınızı kontrol etmek için en basit yöntemdir. Fakat bu test ile hamilelik tespiti yapılması doğru değildir.

  Aşağıdaki yazımızda “Nabızdan hamilelik testi nasıl yapılır? ” sorusunun cevabı ile ilgili detaylar yer almaktadır.

  Nabızdan Hamilelik Testi

  Nabızdan hamile olup olmadığını kontrol etmek isteyen kişiler, bileğinin üzerine parmağını koymalıdır. Ardından bir dakika süre tutmalıdır. Bu süre boyunca nabzının ne kadar attığını sayarak hamilelik testi yapabilirsiniz.

  Eğer nabız 80-100 arasında atıyorsa ve bir hamilelik durumunuz olduğunu düşünüyorsanız, kan testi, idrar testi gibi daha garanti yöntemler kullanarak hamilelik testi yapmanızı tavsiye ederiz.

  Çünkü nabızdan yapılan hamilelik testi kesin bir sonuç verememektedir

  Nabızdan Hamilelik Testi Neden Yapılır?

  Hamile olduğundan şüphelenen insanların durumu tespit etmek amacıyla yaptığı ilk testtir. Fakat bu test kesin bir sonuç vermez, bu test yoruma dayalı bir testtir. Bunun yerine kan ve idrar testleri yaparak hamile olup olmadığınızı kesin olarak öğrenebilirsiniz.

  Nabız Artışı Hamilelik Belirtisi Mi?

  Kalp hamileliğin 8. Ve 10. Haftalarında daha hızlı kan pompalar. Bu ritimler ve çarpıntı genellikle hamilelik esnasında yaygın olan şikâyetlerdendir. Fakat nabız artışı farklı nedenlerden de olabilir. Eğer nabzınız normal bir insandan fazla atıyorsa doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

  Hamile Bir Kadının Nabzı Nasıl Olmalıdır?

  Normal bir insanın nabzı 70 ile 80 atım yapmaktadır. Fakat atım sayısı hamile olan kişilerde daha yüksektir. Hamile birinde nabız 90-100 atıma kadar yükselmektedir. Bu durum ise, hamilelikte nabzın atım sayısının fazla olduğunu göstermektedir.

  Nabızdan Hamilelik Testi Doğru Mu?

  Unutulmamalıdır ki kan testi yapılmadan kesin hamile olduğunuzu anlayamazsınız. Nabızdan hamilelik testinin doğru olması için kişinin kendi nabız atışını bilmesi lazım, bazı kişilerde nabız doğal olarak hızlı atmaktadır. Kişi kendi nabız atışını biliyorsa, hamile kaldığı zaman nabız atışı daha yükselecektir.

  Sizlere bu yazımda nabızda hamilelik testi nasıl yapılır? Nabızdan hamilelik testi doğru mu hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.