Batuhan Uzunkol (Batuflex) Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

  Batuhan Uzunkol (Batuflex) Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

  Batuhan Uzunkol (Batuflex) Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?, Hayatı ve kariyeri ile en çok bilinmek istenen aranan isimler arasında yer alıyor. Son günlerin müzik listelerinde yer alan rap şarkıları ile dikkatleri üzerine çeken Batuhan Uzunkol, sevenleri ve hayranları tarafından Batuflex ismiyle tanınıyor.

  Batuhan Uzunkol (Batuflex) Nereli, Kaç Yaşında?

  Batuflex 1999 yılında İstanbul’un Esenler ilçesinde doğmuştur. Rap sanatçısı ve söz yazarıdır. Müziğe ve ritme ilgisi çocuk yaşlarda başlamıştır. Batuhan Uzunkol ilkokula zamanlarında ilk amatör şarkı sözlerini ortaya çıkarmaya başlamıştır. Bu duruma ailesi ve sevdikleri kayıtsız kalamamıştır.

  Batuhan Uzunkol, Batuflex lakabını daha çocuk yaşlardayken 2011 yılında temelini atmıştır.2011 yılında ilk amatör şarkısını kayıtlara geçirmiştir.

  Batuflex’in boyu kaç cm dir?

  Batuflex  1.80 boyundadır.

  Batuflex’in kilosu:

  Batuflex 72 kgdır.

  Batuflex’in yaşı kaçtır:

  Batuflex 23 yaşındadır.

  Batuflex’in doğum yeri:

  Batuflex İstanbul’da doğmuştur.

  Batuflex’in yaşadığı yer:

  Batuflex İstanbul’da yaşamaktadır.

  Batuhan-Uzunkol-Batuflex-kimdir

  Batuhan Uzunkol (Batuflex) ilk albümünü ne zaman çıkarmıştır?

  Çevresinden aldığı olumlu tepkiler ve çocukluğundan itibaren içinde büyüyen rap aşkı, bir yandan da Avrupa özellikle Almanya ve Fransız rap esintileriyle de birleşince Batuhan Uzunkol için artık rap üzerine odaklanma vakti gelmişti. Gelecekte herkesin Batuflex olarak tanıyacağı ve kendi özel dinleyici kitlesinin de oluşacağı adımlar çok geçmeden Batuhan Uzunkol tarafından atılmaya başlanmıştı.

  2019 yılında Batuhan Uzunkol artık Batuflex’tir  ve ilk profesyonel kaydı olan, aynı anda tüm dijital platformlarda yayımlanan “Yükselmemi İstemezler” parçasıyla beraber profesyonel rap camiasına adımını atmış ve Batuflex ismini duyurmuştur.

  Ardından “Amcalar Geldiğinde” parçaları ile çıkış yapmıştır. 2020 yılında ise “OKEY” adında bir EP yayınlamıştır. Cakal ile birlikte “Dumanı Pasla” isminde bir şarkı yayımlamıştır. 2021 yılında Uzi, Lvbel C5 ve Critical ile “AMCAS RMX” adında bir toplu düet yayımlamıştır. Daha sonra ise Lvbel C5 ile “Ralli” isimli bir şarkı çıkarmıştır. Bu şarkı sayesinde adını geniş kitlelere duyurmuştur. Sonrasında ise “Dalga”, “Savage” ve “Paranoya”‘yı çıkardıktan sonra Lvbel C5 ile bir düet olan “HONG KONG” adında bir şarkı yayımlamıştır.

  2021 yılında çıkardığı “Dalga” parçası sadece Batuflex’i Spotify müzik platformunda 50 milyon kez dinletmiş, “Ralli” şarkısıyla birlikte bir 67 milyon kişi dinleme almıştır. Yaptığı çıkışlar ve dinlemeleriyle beraber 2021 Altın Kelebek En İyi Rap Sanatçısı ödülüne aday gösterilmiştir. Batuflex Nisan 2022 itibariyle sadece Spotify müzik platformunda toplam 350 milyondan fazla dinlenmeye ulaşmıştır.

  youtube.com/c/Batuflex/videos

   

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.