En İyi Bebek Burun Spreyi Hangisidir?

  En İyi Bebek Burun Spreyi Hangisidir?

  En İyi Bebek Burun Spreyi Bebekler zaman zaman hasta olabilir. En yaygın hastalıklardan biri de griptir. Grip olan kişilerin yaşadığı problem ise burun tıkanıklığıdır. Burun tıkanıklığı normal bir insanın yaşam standartlarını bile olumsuz etkileyen bir şeydir. Söz konusu bebekler olduğunda bu hastalığın etkileri daha da zor olmaktadır. Bu nedenle birçok ebeveyn en iyi burun spreyinin hangisi olduğunu araştırmaktadır.

  Aşağıdaki yazımızda ebeveynlerin merak ettiği “En iyi burun spreyi hangisidir?”  sorusunun cevabı yer almaktadır.

  Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

  Bebeklerde burun tıkanıklığını engellemek ve tedavi etmek için burnun sürekli açık tutulması gerekmektedir. Bebeklerin burun tıkanıklığını engellemek için tuzlu su veya deniz suyu olarak tabir edilen damlalar ile günde 3-5 defa nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu sayede bebeğin burnu açılacak ve tıkanıklık daha kısa sürede geçecektir.

  Bebeklerde Burun Tıkanıklığını Gidermek İçin En İyi Yöntem Nedir?

  Bebeklerde burun tıkanıklığı sık görülen problemlerdendir. Birçok ebeveyn bebeklerde burun tıkanıklığının nasıl geçeceğini araştırmaktadır. Burun tıkanıklığını gidermek için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri fizyolojik burun damlalarıdır. Eğer burun spreyleri yetersiz gelirse, aspiratör yardımı ile bebeğinizin burnunu temizleyebilirsiniz.

  Bebeklerde Burun Tıkanıklığı İçin Hangi Durumlarda Doktora Başvurulmalıdır?

  Bebeklerde burun tıkanıklığı sorunu yaşayan aileler, hangi durumlarda doktora başvuracağını merak etmektedir. Bu sorunu yaşayan ailelerin hangi durumda doktora başvuru yapması gerektiği bilgisi aşağıda yer almaktadır.

  • Burun tıkanıklığı iki haftadan fazla sürerse,
  • Emmesi azaldıysa ve beslenmesinde azalma olduysa,
  • Nefes almada güçlük çekiyorsa,
  • Burun tıkanıklığı ile birlikte ateş, döküntü, gözlerde ve alın çevresinde şişlik varsa doktora başvurmanız gerekir.

  Bebeklerde Burun Spreyi Zararlı Mı?

  Bebeklerde burun spreylerinin kullanımını kesinlikle doktor kontrolünde yapılmalıdır. Doktorların önermiş olduğu doz ve süre dışında kullanılmaması gerektiğini uzmanlar tarafından bildirilmektedir.

  Bu spreyleri bebeklerde uzun süre kullanımda yan etki olarak bağımlılık yapabileceği ve kan değerlerinde değişme olacağı uzman doktorlar tarafından söylenmektedir.

  NASO Sprey Bebeklerde Kullanılır Mı?

  naso-spray

  NASO burun spreyi bebeklerde kullanılabilmektedir. Sprey burun tıkanıklığı probleminin çözülmesinde oldukça etkilidir. NASO spreyin prospektüsünde, 1 yaş altı çocuklarda kesinlikle kullanılmaması gerektiği bilgisi yer almaktadır. Spreyi kullanmadan önde mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

  Otrivine Burun Spreyi Bebeklerde Kullanılır Mı?

  otrivine

  Otrivine burun spreyi pediatrik doz ayardır. Bu sprey 2-12 yaş aralığındaki çocuklarda kullanılabilmektedir. 2 yaşından küçük çocuklarda bu sprey kullanılmamalıdır. Sprey genellikle enfeksiyonu önlemek için kullanılmaktadır. Spreyi kullanmadan önce doktorunuz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

  Oxynaz Burun Spreyi Bebeklerde Kullanılır Mı?

  Oxynaz Burun Spreyi

  Oxynaz burun spreyi bebeklerde kullanım için uygun değildir. Sprey 6 yaş ve üzerindeki çocuklar ve yetişkinlerin kullanımına daha uygundur. Sprey günde 2-3 defa 1 püskürtme ile uygulanmalıdır. Özellikle çocuklarda kullanmadan önce doktora mutlaka danışmalısınız.

  Steimar Baby Deniz Suyu Burun Sprey Bebeklerde Kullanılır Mı?

  sterimar-baby-hygiene-deniz-suyu-100-ml-burun-spreyi

  Steimar Baby, içerdiği deniz suyu sayesinde bebeklerin günlük burun temizliğinde kullanılmaktadır. Bu sprey sayesinde bebeklerin nefes alması kolaylaşır ve burnu temizlenmektedir. Bu spreyi bebeklerinizin daha kolay nefes alması ve rahat uyuyabilmesi için kullanabilirsiniz.

  Coldmer Burun Spreyi Bebeklerde Kullanılır Mı?

  coldmer-hipertonik-deniz-suyu-burun-spreyi

  Coldmer burun spreyi %100 doğaldır. Bu sprey 3 aylık ve 24 aylık bebeklerde kullanılabilir. Spreyi günde 2-6 kez kullanabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin rahat nefes almasını ve rahat uyumasını sağlayabilirsiniz. Fakat bu spreyi kullanmadan önce bir doktora danışmanızı öneririz.

  İliadin Burun Spreyi Bebeklerde Kullanılır Mı?

  iliadin-merck burun spreyi

  İliadin burun spreyi 2 yaş ve üzeri bebeklerde kullanılmalıdır. Bu yaş altındaki bebeklerde kullanılması tavsiye edilmez. Bu spreyi kullanmadan önce mutlaka hekime danışmalısınız.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.