Bir Erkeğin Sizi Kullandığını Nasıl Anlarsın?

   Bir Erkeğin Sizi Kullandığını Nasıl Anlarsın?

   Bir Erkeğin Sizi Kullandığını Nasıl Anlarsın? Her insan birlikte olduğu kişiye değer verir ve bunun karşılığında da karşı taraftan değer görmek, değerli hissedilmek ister. İşte sorun da tam burada meydana çıkmaktadır. Sizin verdiğiniz değeri karşı tarafta veriyormuş gibi gösterdiği zaman ilişkide çıkmaza girebiliyor. Eğer ki birlikte olduğunuz kişinin sizi kullandığını düşünüyor ve bundan şüphe duyuyorsanız, bu size partnerinizin hayatında bir anlam ifade etmediği duygusu kapılıyorsanız. Bunu aşağıda ki yazımızda bulunan yöntemleri deneyerek bunu test edebilirsiniz. Beraber olduğum erkeğe güvenmeli miyim?

   İşte dikkat etmeniz gereken yöntemler;

   Partnerinizin Yanında Kendinizi Rahat Hissetmiyorsanız,

   Her kim olursa olsun, başka insanların yanında farklı bir kimliğe bürünmemeli, eğer sevdiğinizin yanında kendiniz olup, doğal davranamıyorsanız, bu durumdan rahatsız oluyorsanız, bu size güven kaybı yaşatır. Partneriniz sizi siz yapan davranışlarınızı kabul etmeli ve değer vermelidir. Onu kaybetmemek için asla kendiniz olmaktan vazgeçmemelisiniz, kimsenin sizi değersizleştirmesine ve kendinizi kötü hissetmenize izin vermemelisiniz. Unutmayın ki kendisine saygı duymayan bir kişiye, karşı tarafta saygı duymayacaktır. Bu kuralları belirleyecek olan yine sizsiniz.

   Partneriniz Sizin İhtiyaçlarınızı Önemsemiyorsa

   Partneriniz kendi istekleri ve ihtiyaçları konusunda sizden, tereddüt bile etmeden bir şey istiyor ama sizin istediklerinizde veya ihtiyaç duyduğunuzda bunu görmezden geliyorsa, sizden kopuk olduğunu söyleyebiliriz. Sizin de bir insan olarak ihtiyaçlarınız, duygularınız olduğunu bilmeli ve buna göre davranmalı, ilişki tek taraflı fedakarlıkla yürüyemez, yürümeye çalışsanız bile o ilişkide kopukluklar olacaktır. Bunun için sizin de istekleriniz ve ihtiyaçlarınızı göz ardı etmesine müsaade etmemelisiniz.

   Sizden Bir şey İstediği Zaman İyi Davranıyorsa

   Birlikte olduğunuz insanı şöyle bir kafanızda irdeleyin, Eğer ki partneriniz sadece sizden bir şey yapmanızı istediği zaman, size iyi davranıyorsa, kibar, nazik davranıyorsa, istediğini elde ettikten sonra eski kalıbına dönüyorsa, bu yapmış olduğu davranış, sizi kullandığının en belirgin özelliğidir. Çünkü bu şekilde davranış sergileyen kişiler kendi istekleri olasıya kadar iyidirler. İstediğini elde ettikten sonra gerçek kimliğine geri dönerler. Bu kısır döngüye asla müsaade etmemelisiniz. Öncelikle size saygı duymayı bilmesini gerekmektedir.

   Hayır Demenizi Kabul Etmiyorsa

   Birlikte olduğunuz, zaman geçirdiğiniz partnerinizin yanındayken kendinizi özgür hissetmelisiniz. İstemediğiniz bir durumda veya bir yerde bulunmaktan hoşlanmıyorsanız partnerinize hayır diyebilmelisiniz. “Hayır” kelimesini kullanmaktan korkmamalısınız, aynı düşüncede, aynı fikirde olmayabilirsiniz. İstemediğiniz bir durumda partnerinize “Hayır” demekten çekinmeyin. Bunu söyleyemediğiniz zaman kendinizden ödün vermiş olursunuz.

   Önemli Günlerinizi Hatırlamıyorsa

   Birlikte geçirdiğiniz güzel günleri ve özel günleri karşılıklı olarak iki kişide hatırlamalıdır.  Bazen insanlar işinden veya kişisel problemlerinden dolayı bazen böyle günleri unutabilmektedir, fakat bu her zaman olmamalıdır. Partneriniz sizinle ilgili hiçbir şeyi hatırlamıyorsa, aklına gelmiyorsa, size değer vermediğini göstermektedir. Unutmayın ki sizde onunla ilgili her şeyi hatırlamanız, unutmamanız gerekir. Aksi takdirde sizde ona değer vermiyorsanız demektir, bunun her zaman karşılıklı ve dengeli olması gerekmektedir.

   Cinsel Hayatınızda Bencil Davranıyorsa

   Partnerinizle birlikte olduğunuz zamanlarda, yatakta onu mutlu ettiğiniz kadar onun da, sizi düşünüp, sizi mutlu etmesi gerekir. Bu durumda partneriniz sizi değil, kendini düşünerek cinsellik yaşıyorsa, sizi de mutlu etmek için hiçbir çaba göstermiyor ve düşünmüyorsa aranızda bir sorun var demektir.

   Bu sizi sadece kullandığı anlamına gelmektedir. Seven bir kişi sevdiğini de mutlu etmelidir. Siz bu şekilde davranılmayı hak etmiyorsunuz.

   Sizi Arkadaşlarıyla Bir Araya Getirmiyorsa

   Her insanın kendine ayıracağı zamanlar olacaktır. Bu her ne kadar sık olmasa da bu bazı insanlara dinlenme imkanı vermektedir. Fakat partneriniz her defasında yalnız takılıyorsa, sizi arkadaşlarıyla tanıştırma gereği bile görmüyorsa, sadece sizi ihtiyacı olduğu zamanlarda beraber oluyorsa, bu ilişki de saygı yoktur, bu davranışı ile sizi kullandığını açık bir şekilde belli ediyordur.

   Sorunları Çözmek İçin Çabalamıyorsa

   Partneriniz bir sorunu konuşmak istemiyorsa veya bu sorundan kaçıyorsa, bilin ki bu önemli bir problemdir. Zaman içinde aranızda irili ufaklı problemler çıkacaktır, bu problemleri normal bir ilişkide veya birbirine saygı duyan çiftler, sorunu büyütmeden oturup ince detayına kadar konuşurlar, büyük çoğunlukla da sorunu çözmüş olurlar. Eğer partneriniz sizinle problemleri oturup konuşmak yerine daha çok kaçıyorsa, sizin de artık ondan kaçma zamanınız gelmiş olabilir.

   Sizin Söylediğiniz Hiçbir Şeyi Yapmıyorsa

   Sevdiğiniz kişi ile olan güven çok önemlidir. Bunun için karşılıklı olarak birbirinizin yapmasını istediği için söylemiş olduğu söz imkanlar dahilinde ve makul sözleri yerine getirmeye çalışmak ilişkide iyi bir şeydir. Eğer partneriniz sizin söylemiş olduğunuz en ufak bir şeyi bile yapmamakta ısrar ediyorsa, bu size saygı duymadığı, güvenmediği anlamına gelir. Partneriniz tarafından saygı duyulmayı ve değer görmeyi hak ediyorsunuz.

   Size yapacağına dair sözler veriyor fakat yapmıyorsa artık sizin de onu bırakma zamanınız gelmiştir.

   Sık Sık Yalan Söylüyorsa

   Bir ilişki de neden çok sık yalan söylenir? Size güvenmediği için, sizi aldattığı için ve sizi kullandığı için değer vermiyordur, o yüzden de yalanlarla sizi oyalamaya çalışıyordur. Bir ilişki yaşıyorsanız, bu ilişki güven ve dürüstlük üstüne kurulmalıdır. Eğer onu çok sevdiğiniz ve kaybetmekten korktuğunuz için partnerinizin yalanlarını göz ardı ederseniz, ileri zamanlar da altından kalkamayacağınız zorluklarla savaşmak zorunda kalabilirsiniz.

   Seçiminizi iyi yapmalısınız.

   Sizinle Sohbet Etmiyorsa

   Her yaşanan ilişki de mutlaka küçük sorunlar olabiliyor. Bu sorunlardan dolayı partneriniz sizden uzaklaşıyor ve konuşma ihtiyacını daha çok arkadaşları ile yapıyor ve sizinle konuşmaktan kaçıyorsa, bu ilişkinin sürdürebilir bir tarafı kalmadığını anlamalısınız. Neden karşılıklı olarak sohbet edip, dertleşeceğiniz bir kişi olmasın ki!

   Önce kendinize sormalısınız; Siz böyle bir yaşamı hak ediyor musunuz?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.