En İyi Güneş Kremi Markaları

   En İyi Güneş Kremi Markaları

   En İyi Güneş Kremi Markaları Yaz aylarını gelmesi ile güneş ışınları insanların cildini etkilemektedir. Cildinize gelen zararlı ışınlardan daha az etkilenmesi için güneş kremi kullanmalısınız. Güneş kremi yalnız yaz aylarında kullanılmamalıdır. Cildinize gelen zararlı ışınların engellenmesi için her mevsim güneş kremi kullanmalısınız. Fakat güneş kremi seçerken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Aşağıdaki yazımızda en iyi güneş kremi markaları ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

   En İyi Güneş Kremi Nasıl Seçilmelidir?

   Güneş kremi seçerken markadan daha çok dikkat edilmesi gereken şey koruma faktörü ve uygulama sıklığıdır. Güneş kremlerinde koruma faktörünün numaraları bulunmaktadır. Güneş kreminin daha etkili olması için koruma faktörünün 15’ten büyük olması gerekmektedir. Yüz için kullanacağınız güneş kremleri ise, 50 faktörden büyük olmalıdır.

   Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

   Güneş kremi yaz kış fark etmeden kullanılması gereken bir kremdir. Güneş kremi 4 mevsim de kullanılmalıdır. Evden çıkmadan yarım saat önce yüz, boyun, kulak gibi bölgelere uygulanmalıdır. Kış aylarında günde 2-3 defa sürmelisiniz. Yaz aylarında kremin daha fazla sürülmesi gerekmektedir. Çünkü güneş kreminin terleme, denize girip çıkma gibi durumlarda etkisi azalmaktadır.

   Güneş Kremi Kaç Yıl Dayanır?

   Güneş reminin raf ömrü 3 yıldır. Son kullanma tarihi geçen güneş kremlerini kullanmamalısınız. Çünkü kullanma tarihi geçen kremler güneşten korumak için yeterli etkiyi sağlamayabilir.

   İyi Güneş Kremi Nasıl Anlaşılır?

   Güneş kremi satın alacak olan kişiler iyi güneş kremi seçerken nelere dikkat edeceğini merak etmektedir. Aşağıda dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

   • UVA, UVB filtreleri içermeli
   • Deriden emilmeli
   • Deriyi nemlendirmeli
   • Etkisi uzun süreli olmalı
   • Cildi tahriş etmemeli
   • Suya ve terlemeye karşı dayanıklı olmalı

   En İyi Güneş Kremi Markaları

    En iyi güneş kremi markaları birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Aşağıda tüm ciltlere uygun olan güneş kremi markaları ve bu markalar ile ilgili detaylar yer almaktadır.

   Lancaster Sun Sensetive

   Lancester Sun Sensetive cildinizi güneşe karşı koruyan etkili bir güneş kremidir. Bu krem sayesinde kendiniz güneşten korumanıza gerek yoktur. Krem düzenli kullanıldığı takdirde cildinize sağlıklı bir bronzluk kazandırmaktadır.

   Solenta Pigmenta Koyu Lekelere Karşı Güneş Losyonu

   Solenta Pigmenta kullanımından sonra cildinize parlaktık katmaktadır. Yüksek koruyucu ve kapatıcı etkiye sahip olan güneş kremi 50 farktördür. Lekelenme karşıtı bir kremdir. Bu nedenle en iyi güneş kremleri arasında yerini almaktadır.

   La Roche-Posay Anthelios Invisible Fluid Güneş Kremi

   La Roche-Posay güneş kremi suya ve tere dayanıklı kremlerdendir. Aynı zamanda bu krem cildi hassas olan kişiler tarafından da kullanılabilmektedir. Cildinizi yağlandırmadan ve iz bırakmadan etki sağlamaktadır. Krem tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun değildir. Yağlı ve yapışkan his bırakmadığı için sevilerek tercih edilmektedir.

   Vichy Ideal Soleil Dry Touch Güneş Kremi

   Vichy Ideal Soleil yağlı ciltlerin kullanımına uygun olan güneş kremidir. Krem 50 faktördür. Bu nedenle düzenli kullanımlarda cildinize koruma sağlamaktadır. Bu krem aynı zamanda yaşlanmayı engellemektedir.

   The Organic Pharmacy Celluar Protection Güneş Kremi

   The Organic Pharmacy Celluar Protection güneş kremi cildinizi güneşten korumakla kalmaz aynı zamanda kırışıklık oluşumunu da engellemektedir. Krem cildinizin daha canlı gözükmesini sağlamakla kalmaz, cildinizin gelişimine de katkı sağlamaktadır. Fakat bu krem suya dayanıklı değildir.

   Sebamed Güneş Kremi

   Konu cilt olunca akla gelen ilk şey Sebamed’dir. Sebamed Sun Care güneş kremi 50+ faktördür. İçerdiği E Vitamini, Bisabolol gibi katkı maddeleri sayesinde cildi beslemekte ve canlı gözükmesini sağlamaktadır.

   Avene Fluide Güneş Kremi

   Hassas cildi olan kişilerin mutlaka kullanması gereken bir kremdir. Avene Fluide güneş kremi suya dayanıklılığı ve yüksek etkisi sayesinde tercih edilmektedir. Açık tenli olan kişiler bu kremi gönül rahatlığı ile kullanabilir.

   Garnier Ambre Solaire Sensetive Advanced Koruyucu Süt GKF50

   Beyaz tenli olan kişilerin tercih edebileceği bir güneş kremidir. Bu krem yüksek koruması, parfümsüz olması ve suysa dayanıklı olması nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

   La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF50+

   La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF50+ güneş kremi kuru ciltlere uygun kullanabilecek olan bir kremdir. Yüksek koruma ve nemlendirme özelliği sayesinde cildinizde güneşten dolayı oluşabilecek olan lekeleri engellemektedir. Kuru ve hassas ciltli kişiler bu kremi gönül rahatlığı ile kullanabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.