Evde Manikür Nasıl Yapılır? Kolay Manikür Yöntemi

   Evde Manikür Nasıl Yapılır? Kolay Manikür Yöntemi

   Evde Manikür Nasıl Yapılır? Kolay Manikür Yöntemi; Tırnak bakımı, bir kadın için çok önemlidir. Tırnakları estetik görünen kadın konuşurken el hareketleri yapmaktan kaçınmaz. Vücut dilini iyi kullanır  özellikle karşısındaki kişiyle konuşurken kendini özgüvenli hisseder. Tırnaklarına göz kayması ve beğenilmesi cabası …

   Kimilerimiz için tırnak bakımı ve manikür ücretleri artık cep yakmaktadır. En az 15 gün ara ile yapıldığında kendini gösterir. Ev işleriyle ilgilenen, çocuk bakan kadınların işi biraz daha zordur. Çalışan kadınların bakımlı olması gerektiği de unutulmamalı tabi …Kadınların işini kolaylaştıran ve az maliyetli evde manikür:

   Gerekli gereçler:

   1. Tırnak makası
   2. Ellerinizi içine sokabileceğiniz kap
   3. Biraz vazelin
   4. Uygun gördüğünüz tırnak törpüsü
   5. Kütikülleri kesmek için tırnak makası(kütikül pensi)
   6. Ahşap kütikül çubuğu(yoksa törpü ucuda işe yarar)
   7. Havlu ve ılık su (derecesi size kalmış)

   Evde Kolay Manikür Nasıl Yapılır?

   Maniküre başlamadan önce rengi solmuş ojeler temizlenmeli. (Kullananların önerisi; İçeriğindeki nemlendirici ve besleyici özelliğiyle Parmex Aseton kullanabilirsiniz.)

   El yapısı ve tırnak şekline göre tercih yapılır.(Kare tırnak, oval tırnak, badem tırnak yada kısa tırnak) Tırnak  makasıyla kesim yapıldıktan sonra törpü işlemine geçilir. Tırnağa zarar vermeden aynı yönde hareketlerle törpü işlemi tamamlanır. Törpü ucuyla tırnağın içi temizlenir. Ahşap kütikül çubuğu veya törpünün ucuyla nazikçe tırnak etleri itilir. Tırnağın üzerine bir miktar vazelin sürülür.

   Bu işlem tırnak etlerinin yumuşamasını ve kesim işleminin acısız, kolay olmasını sağlar. Eller ılık su olan kaba sokulur, 5 dakika içinde tırnak etleri ve eller yumuşamış olacaktır. Havlu ile kuruladıktan sonra törpü işleminin sonucuna bakılır, sıkıntı yoksa tekrar törpülemeye gerek yok.

   Tekrar tekrar yapılan işlemler tırnağın aşınmasına yol açar ve zarar verir. Yumuşamış tırnak etlerinde sadece uzamış ve fazla görünen etler kütikül pensi yada makasıyla kesilir. Görüntüde sizi rahatsız eden bir durum yoksa bakterilere yol açmamak için kesilmesi önerilmez. Ellerinizi ılık suyla durulayıp nemlendirebilirsiniz. Manikür işleminin sonucu sizi mutlu hissettirecektir.
   Not: El tırnaklarınıza manikür 20 dakikanızı alacaktır. O kadar vaktim yok diyorsanız süreyi kısaltabilir, ellerinizi suda bekletmeden duş aldıktan hemen sonra işlemleri uygulayabilirsiniz.

   Manikür Sonrası Oje Uygulama

   Manikürden hemen sonra oje uygulamak istendiğinde nemlendiriciden önce oje bazı kullanılması tavsiye edilir. Oje bazı, ojenin direk tırnağa olan temasını engellediği için koruyucu kalkan görevi görecek ve ojenin dayanıklılığını arttıracaktır.

   Bir diğer öneri özellikle koyu renk oje kullanmayı sevenler için. Koyu renk oje kullananlar bilir ki sonrasında temizlemek biraz zordur ve leke gibi renkler kalabilir. Bunun önüne geçmek için ojeden önce parlatıcı sürülmesi tavsiye edilir. Böylelikle direk tırnağa temas etmeyen koyu ojeyi temizlemek daha kolay olacaktır.

   5 Dakikada Manikür Nasıl Yapılır?

   İster evde ister güzellik merkezinde isterse spa manikürü yaptırılmış olsun tırnaklar belli bir süre sonra tekrar manikür isteyecektir. Estetik, güzel ve bakımlı tırnaklar için bu şart. Fakat zamanımız bazen buna izin vermez, hemen dışarı çıkmak zorunda kalırız. Yada gideceğiniz bir yer için eşiniz, çocuklarınız sizi uzun süre beklemek istemez. Tatile giderken yanınızda bir sürü manikür setleri de taşımak istemeyebilirsiniz. İşte böyle zamanlarda kullananların tavsiyesi 2 ürün. Bakım, peeling, nemlendirme, estetik görünüş hepsi bir arada ve sadece 5 dakikanızı alacak kadar kısa…..

   MARA QUICK MANICURE

   Manikür ve pedikür için kullanacağınız bu ürünle hem bakım hem peeling yapmış olacaksınız

   mara-quick-manicure

   MIXUP SULPHUR

   Manikür ve pedikür sonrası uygulayacağınız bu ürünlerle tırnakların sağlıklı uzaması, güçlenmesinin yanı sıra eller ve ayaklarda nemlendirme ve bakım uygulamış olacaksınız.

   mixup-sulphur

   Bu iki ürünü sık sık kullandığınızda zamanınızı çalan manikür işleminden kaçınacaksınız. Bakımlı ve estetik eller sizi bekliyor…

   Uygulanışı:

   Mara Quıck Manıcure içine ellinizi daldırın, üründen bir miktar alarak sol elinizle sağ el tırnaklarını, sağ elinizle sol el tırnaklarınızı ovalayarak masaj yapın tırnak etlerinizi itmeyi unutmayın 2-3 dakika bu işlemi yaptıktan sonra ellerinizi ılık suyla durulayın, kurulamayla işlemi sonlandırın.(Ürünle ellerinizi de ovarak peeling yapabilirsiniz.)

   Mıxup Sulphur dan alarak tırnaklarınıza ve ellerinize masaj yaparak uygulayın. Manikürünüz bitti. Nemli ve bakımlı eller sizinle….

    

   Not: Ürün kullanıcılar tarafından önerilmektedir. Ürünün kullanımı yazıcı tarafından uygulanmış ve fotoğraflanmıştır, fotoğraf başka ortamdan alınmamış farkı gözlemlemek adına paylaşılmış, tırnak makası, törpü yada tırnak etlerini itmek için hiçbir gereç kullanılmamıştır.
   Sağlıklı ve bakımlı günler diliyoruz.

   Evde kolay pedikür nasıl yapılır yazımıza tıklayarak okuyabilirsiniz.

   Not :Ürünün içeriğini okumanız, alerjen durumunuza bağlı ellerinizde veya tırnaklarınızda herhangi yan etki gördüğünüzde uzman hekime danışmanız önerilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.