En İyi Bebek Maması Hangisi? (Tavsiye ve Öneriler)

  En İyi Bebek Maması Hangisi? (Tavsiye ve Öneriler)

  En İyi Bebek Maması Hangisi? Anne sütüne en yakın bebek mamaları 2022; Bir bebeğin sağlıklı gelişimi için uygun olan temel besin kuşkusuz anne sütüdür. Anne sütünün yetersiz geldiği durumda takviye, hiç süt olmadığında ya da bebekle annenin sağlık durumları söz konusu olduğunda besleme maddemiz mama olabiliyor. Böyle zamanlarda annenin zihninde “en iyi bebek maması hangisi?” “anne sütüne en yakın mama hangisi?” gibi sorular oluşuyor.

  Diğer annelerin memnun kalıp tavsiye ettiği mama markalarını vikipedleriyle araştırıp kaleme almak istedik.

  NOT: Her bebek doğası gereği birbirinden farklıdır. Gelişimleri, evreleri, beğenileri vb. Bu yüzden bebeğin takibi yapılarak doğru mama seçilmeli, mutlaka sağlık durumuna uygun mama doktora danışarak kullanılmalıdır.

  1.Bebelac ve Bebelac Gold

  Bebelac

  Bebelac Gold

  Ülkemizde 1996 yılında faaliyete geçen Nutricia;2004 yılında bebelac ve bebek beslenmesini bünyesine katarak çalışmalar başlatmıştır.100 yıllık deneyime sahiptir,2007 yılında Danone bünyesine geçerek 2 ayrı şirket olarak ilerler.

  Bebelac anne sütüne en yakın mamalar listesinde yerini almaktadır. İçeriğinde Omega3,Omega6, vitamin ve mineraller, preyotik  lifler, balık yağı, folik asit, kalsiyum ve taurin vardır.

  Bebelac Gold’u, bebelactan ayıran tek özellik vardır. Fermente edilmiş üründür, yoğurt ve kefir gibi ürünlerde uygulanan mayalama yöntemi kullanılmıştır. Bebeğin sindirimine yardımcı olur, gaz ve kabızlık riskinden korur.

  2.Baby Goat

  Baby goat

  Ürünün ismindende anlaşılacağı üzere keçi sütünden üretilen Türkiye’nin ilk ve tek mamasıdır. İçeriğinde zararlı hiçbir bileşen bulunmamaktadır. Farklı bir protein kaynağıdır.

  İçeriğinde; Bitkisel yağlar, laktoz, balık yağı, potasyum klorür, kalsiyum ve fosfat bulunur.

  3.Hipp

  HİPP

  Alman şehriyle yolculuğuna başlayan Hipp 1950 yılının ortalarından beri teneke kutularda bebek maması üreten ilk şirket olmuştur.

  Anne sütüne en yakın mamalardan biridir, gluten ve ilave şeker içermez.

  İçeriğinde; Omega 3 ve Omega 6 bulunur, bunların yanı sıra A,B6,B12,C,D vitaminleri, yağ asitleri ile bebeklerde ki sindirime yardımcı oluyor. Organik bir ürün olması ve diğer mamalara oranla fiyatının biraz daha gazla olması dikkat çekiyor.

  4.SMA

  SMA

  1964 yılında ülkemize gelen SMA mama Nestle bünyesinde devam etmektedir. Köklü bir geçmişe sahiptir özellikle büyüklerimiz tarafından ilk ve en bilindik mamadır.

  SMA mama özellikle İçeriğinde ki proteinle ideal bebek gelişimini destekler. Anne sütüne en yakın mama seçeneklerindendir.

  A,D,E,K,C,B1,B3,B12 kaynağıdır. Bebeklerin göz beyin gelişimlerinde önemli rol üstlenir.

  5.Hero Baby

  Hero baby

  Hero grup genel merkezi Lenzburg, İşviçre olarak yolculuğa başladı.1995 yılında çoğunluk hisseyi Dr.Arend Oetker alarak grubu yeniden konumlandırdı.

  Hero Baby Nutradefense devam sütleri 6.ay itibarı ile uygundur. Doğumdan itibaren kullanılan mamaları 1-2-3… olarak numaralandırılmıştır. Kaşık mamaları ve kavanoz mamaları mevcuttur.

  İçeriğinde; Omega 3, Omega 6, biotin ve mineraller vardır. En iyi ve tercih edilen bebek mamalarındandır.

  6.Aptamil(milupa)

  Aptamil

  1921 yılında küçük bir aile şirketi olarak yolculuğuna başlayan bu marka 80 yılı aşkındır bebek maması üretimi yapmaktadır, Danonenin bir parçasıdır.

  Bağışıklık sistemini güçlendirmesi, sağlıklı kilo alımı ve boy uzamasını sağlaması, zeka gelişimine faydası ile annelerin tercihi olmuştur. Anne sütüne en yakın mamalar arasındadır.

  Karbonhidrat kaynağı laktozdur. İçeriğinde; Omega 3,Omega 6,prebiyotikler,postbiyetikler,gerekli vitamin ve mineraller bulunur.

  3 Çeşit Aptamil maması

  1-Aptamil pronutra advance

  2-Aptamil prosyneo

  3-Aptamil conformil

  Bebeğin gelişim ihtiyaçlarına ve sağlık durumuna uygun (kabızlık, ishal, reflü vb.) kullanılmalıdır. Aptamil 1-2-3-4-5 mama serisi 3 yaşına kadar beslenmeye uygundur. Anne sütünde ki periyodik lif karışımına en yakın olması çalışmalar sonucu kanıtlanmıştır. Kaşık mamaları ve içime hazır devam sütleri mevcuttur.

  Gaz Yapmayan En İyi Bebek Maması

  Gaz yapmayan mama hangisi? sorunuzun cevabı olarak 6 farklı markadan birini kullanabilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen ürünler olmalarıyla birlikte her bütçeye uygun fiyatlardan başlayan kullanıma sahiptirler.

  Sancı oluşmamasına yönelik hazırlanan formülleriyle diğer mama seçeneklerinden ayrılırlar. Markalar, kendi ürettikleri alternatifler arasından da sıyrılan gaz giderici mamaların kullanımının uygun olduğunu belirtmektedirler.

  Tavsiye şeklinde hazırladığımız bilgiler sayesinde siz de en uygun seçenekleri kullanmaya kısa sürede başlayabilirsiniz. Her biri gaz ve kabızlık sorunun yaşanmamasına yönelik hazırlanmıştır.

  Bebeklere Gaz ve Kabızlık Yapmayan Mama

  Yenidoğan Gaz Yapmayan Mama Kullanılır mı?

  Yenidoğan gaz yapmayan mama tavsiyeleri olarak yukarıda yer alan markaların uygun numaraya sahip ürünlerini kullanabilirsiniz.

  Mamaların üzerinde yazan numaralara göre hangi yaş grubuna ait olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  Bebelac, Aptamil, Hipp, SMA, Humana gibi kalitesini kanıtlamış olan onaylı ürünleri tercih etmeniz sağlık açısından da önem taşır.

  Sağlığı etkileyen en önemli durumlardan olan bebeklerde gaz sancısı yaşamanızın temel sebebi mama olabilir. Uzun süreli sancılarda mutlaka doktora başvurmanız gerekir.

  Ancak mama yedirmeniz sonrasında başlayan gaz durumunda mama değişimi yapabilirsiniz. Özellikle belirli süre gözlem yaparak bunu anlayabilirsiniz. Eğer beslenme sonrasında sancılar başlıyorsa yüksek ihtimalle kullandığınız mamayla alakalı olduğunu görebilirsiniz.

  En İyi Bebek Maması Yorumları

  Mama alırken dikkat etmemiz gereken 3 nokta nedir?

  1-Son kullanım tarihine mutlaka bakılmalıdır.

  2-Teneke kutu alıyorsak, paslanma, küf olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Mama kutularının eğri büğrü olmaması, hasar almamış olması önemli.

  3-Mamanın İçeriğinde nişasta ve ilave şeker olmadığından emin olmalıyız.

  Bebeğinizin sağlıklı gelişim süreci için temel besin maddenizin anne sütü olmasını diliyoruz.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.