En İyi Bebek Maması Hangisi? (Tavsiye ve Öneriler)

En İyi Bebek Maması Hangisi? (Tavsiye ve Öneriler)

Anne sütüne en yakın bebek mamaları 2022; Bir bebeğin sağlıklı gelişimi için uygun olan temel besin kuşkusuz anne sütüdür.Anne sütünün yetersiz geldiği durumda takviye,hiç süt olmadığında ya da bebekle annenin sağlık durumları söz konusu olduğunda besleme maddemiz mama olabiliyor.Böyle zamanlarda annenin zihninde “en iyi bebek maması hangisi?” “anne sütüne en yakın mama hangisi?” gibi sorular oluşuyor.

Diğer annelerin memnun kalıp tavsiye ettiği mama markalarını vikipedleriyle araştırıp kaleme almak istedik.

NOT:Her bebek doğası gereği birbirinden farklıdır.Gelişimleri,evreleri,beğenileri vb. Bu yüzden bebeğin takibi yapılarak doğru mama seçilmeli,mutlaka sağlık durumuna uygun mama doktora danışarak kullanılmalıdır.

1.Bebelac ve bebelac gold

Bebelac

Ülkemizde 1996 yılında faaliyete geçen Nutricia;2004 yılında bebelac ve bebek beslenmesini bünyesine katarak çalışmalar başlatmıştır.100 yıllık deneyime sahiptir,2007 yılında Danone bünyesine geçerek 2 ayrı şirket olarak ilerler.

Bebelac anne sütüne en yakın mamalar listesinde yerini almaktadır.İçeriğinde Omega3,Omega6, vitamin ve mineraller,preyotik lifler,balık yağı,folik asit,kalsiyum ve taurin vardır.

Bebelac Gold’u, bebelactan ayıran tek özellik vardır.Fermente edilmiş üründür,yoğurt ve kefir gibi ürünlerde uygulanan mayalama yöntemi kullanılmıştır.Bebeğin sindirimine yardımcı olur,gaz ve kabızlık riskinden korur.

2.Baby Goat

Baby goat

Ürünün ismindende anlaşılacağı üzere keçi sütünden üretilen Türkiye’nin ilk ve tek mamasıdır.İçeriğinde zararlı hiçbir bileşen bulunmamaktadır.Farklı bir protein kaynağıdır.

İçeriğinde;Bitkisel yağlar,laktoz,balık yağı,potasyum klorür,kalsiyum ve fosfat bulunur.

3.Hipp

HİPP

Alman şehriyle yolculuğuna başlayan Hipp 1950 yılının ortalarından beri teneke kutularda bebek maması üreten ilk şirket olmuştur.

Anne sütüne en yakın mamalardan biridir,gluten ve ilave şeker içermez.

İçeriğinde;Omega 3 ve Omega 6 bulunur,bunların yanısıra A,B6,B12,C,D vitaminleri,yağ asitleri ile bebeklerde ki sindirime yardımcı oluyor.Organik bir ürün olması ve diğer mamalara oranla fiyatının biraz daha gazla olması dikkat çekiyor.

4.SMA

SMA

1964 yılında ülkemize gelen SMA mama Nestle bünyesinde devam etmektedir.Köklü bir geçmişe sahiptir özellikle büyüklerimiz tarafından ilk ve en bilindik mamadır.

SMA mama özellikle İçeriğinde ki proteinle ideal bebek gelişimini destekler.Anne sütüne en yakın mama seçeneklerindendir.

A,D,E,K,C,B1,B3,B12 kaynağıdır.Bebeklerin göz beyin gelişimlerinde önemli rol üstlenir.

5.Hero Baby

Hero baby

Hero grup genel merkezi Lenzburg,İşviçre olarak yolculuğa başladı.1995 yılında çoğunluk hisseyi Dr.Arend Oetker alarak grubu yeniden konumlandırdı.

Hero Baby Nutradefense devam sütleri 6.ay itibarı ile uygundur.Doğumdan itibaren kullanılan mamaları 1-2-3… olarak numaralandırılmıştır.Kaşık mamaları ve kavanoz mamaları mevcuttur.

İçeriğinde;Omega 3, Omega 6, biotin ve mineraller vardır.En iyi ve tercih edilen bebek mamalarındandır.

6.Aptamil(milupa)

Aptamil

1921 yılında küçük bir aile şirketi olarak yolculuğuna başlayan bu marka 80 yılı aşkındır bebek maması üretimi yapmaktadır,Danonenin bir parçasıdır.

Bağışıklık sistemini güçlendirmesi,sağlıklı kilo alımı ve boy uzamasını sağlaması,zeka gelişimine faydası ile annelerin tercihi olmuştur.Anne sütüne en yakın mamalar arasındadır.

Karbonhidrat kaynağı laktozdur.İçeriğinde;Omega 3,Omega 6,prebiyotikler,postbiyetikler,gerekli vitamin ve mineraller bulunur.

3 Çeşit Aptamil maması

1-Aptamil pronutra advance

2-Aptamil prosyneo

3-Aptamil conformil

Bebeğin gelişim ihtiyaçlarına ve sağlık durumuna uygun (kabızlık,ishal,reflü vb.) kullanılmalıdır.Aptamil 1-2-3-4-5 mama serisi 3 yaşına kadar beslenmeye uygundur.Anne sütünde ki prebiyotik lif karışımına en yakın olması çalışmalar sonucu kanıtlanmıştır.Kaşık mamaları ve içime hazır devam sütleri mevcuttur.

Mama alırken dikkat etmemiz gereken 3 nokta nedir?

1-Son kullanım tarihine mutlaka bakılmalıdır.

2-Teneke kutu alıyorsak,paslanma,küf olup olmadığına dikkat etmeliyiz.Mama kutularının eğri büğrü olmaması,hasar almamış olması önemli.

3-Mamanın İçeriğinde nişasta ve ilave şeker olmadığından emin olmalıyız.

Bebeğinizin sağlıklı gelişim süreci için temel besin maddenizin anne sütü olmasını diliyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.