Gögüs Ucu Olmayan Anneler Nasıl Emzirir? En Etkili Yöntemler

   Gögüs Ucu Olmayan Anneler Nasıl Emzirir? En Etkili Yöntemler

   Göğüs Ucu Olmayan Anneler Nasıl Emzirir? En Etkili Yöntemler ; Meme uçları eğer düz yada içeriye doğru dönük bir halde ise bebeğinizi emzirmeniz için size yardımcı olacak yöntemler vardır. Bu yöntemlerle bebeğiniz daha rahat sizi emebilir ve bebeğinizin süt emdiğinden emin olmuş olursunuz.

   Emziren Annelerin Meme Ucunu Çıkarmak En Etkili Yöntemler

   Meme ucunun şekli, boyu ve görüntüsü her kadında farklıdır. Bazı kadınların memelerinin ucu iç kısma doğru çökmüş, uçları küçük veya düz bir şekilde olabilmektedir. Bazı kadınların ise meme uçları kahverengi olan bölgeden dışarı doğru çıkık olmaktadır. Bazı düz olan meme uçları kahverengi bölgeyle ile aynı hizada olabilir. Ters meme uçları kahverengi bölgeden dışarı çıkmaz ve içe doğru dönüktür Bu nedenle bebeği emzirirken sıkıntılı süreç yaşayabilirler. Fakat bu durumla karşılaşan emziren anneler hemen emzirmekten vazgeçmemeli yada bebeğimi emziremiyorum diye hayıflanmamalıdır. Böyle sorunlarla başa çıkılacak etkili olan ve tamamıyla güvenilir yöntemler vardır. Bu yöntemlerle göğüs uçlarınızı dışarı çıkarabilir ve bebeğinizi rahatlıkla emzirebilirsiniz.

   Göğüs ucu aparatı kullanabilirsiniz;

   Meme uçları düz olan yada içe kısma dönük emziren anneler için özel olarak tasarlanan meme uçlarını çıkartan ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerden satın alabilir ve göğüs uçlarınızı dışarı doğru rahatlıkla çıkartabilir ve bebeğinizi rahatça emzirebilirsiniz. Bebeklerini emziren anneler için özel olarak tasarlanan bu ürünler markasına ve çeşitliklerine göre fiyatları değişmektedir.

   Silikon meme ucu kullanabilirsiniz;

   Silikon meme ucu

   Silikon olan göğüs ucu koruyucusu da kullanılan etkili bir yöntemdir. Meme uçları içe dönük veya düz olan emziren anneler için özel üretilen silikon göğüs ucu kullanarak bebeğinizi rahatlıkla emzirebilirsiniz. Silikon meme ucunu genellikle eczaneler satmaktadır yada internetten de sipariş edebilirsiniz.

   Bebeğinizi Emzirme Zamanında Ağzına Birkaç Damla Sütünüzden Damlatın;

   Eski zamanlarda kullanılan yaygın yöntemlerden biridir, Meme ucu olmayan annelerin yapmış olduğu bir yöntemdir. Çoğu zamanda işe yaramıştır, bu yöntemi denemek için öncelikle sütünüzü elinizle birkaç damlalık sağmalısınız. Bebeğiniz meme ucunuzu yakalamaya uğraşırken o esnada memenizden elinizle sağıp ucuna getirdiğiniz sütünüzü ağzına damlatın. Bebeğiniz sütün tadını aldığı zaman refleks olarak meme ucunu tutmaya başlayacaktır.

   Göğüs Pompası Kullanabilirsiniz;

   göğüs pompası

   El desteği ile sağılan ve elektrikli sağma olmak üzere iki çeşit göğüs pompası piyasada bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz sağma şekline göre birini satın alarak, hem düz ve içe dönük göğüs ucunuzu çıkarabilirsiniz hem de bebeğiniz içemediği sütü sağarak içirebilirsiniz.

   Düzenli Olarak Göğüs Egzersizleri Yapın;

   Her gün meme uçlarınızın dışarı çıkması için meme egzersizleri yapabilirsiniz. Örnek olarak hoffman egzersizi, göğüslerinizi gerdirmeye yarayan bir egzersizdir. İki elinizin baş parmaklarını kullanarak göğüs kısmınızın kahverengi bölgesini sağa ve sola yavaş hareketlerle gerdirmeye çalışın, ve aynı şekilde göğüs ucunuzun alt ve üst bölümlerine de aynı şekilde gerdirmeye çalışın, meme ucunuzu parmağınızla nazikçe yuvarlayın böylece göğsünüzü uyararak dikleşmesini sağlarsınız.

   C Tutma Şeklini Deneyin:

   Bir elinizle, baş parmağınız yukarıda, 4 parmağınız aşağıda olacak C şeklinde memenizi nazikçe sıkarak kavrayın. Diğer elinizin baş ve işaret parmaklarıyla içi dönük meme ucunuzu çıkarmayı deneyin.

   V Tutma Şeklini Deneyin:

   Klasik bir emzirme olan V şekilde tutuş, memesinin başı olmayan annelerin yardımına yetişebilir. Bu yöntem için işaret ve orta parmağınızın arasına göğüs ucunu alın. Bu esnada göğsünüzü hafifçe sıkarak meme ucunu dışarıya çıkarmayı çalışın.

   Diğer Kaynaklar;

   Anne Sütünü Arttırmanın Yolları ve En İyi Göğüs Ucu Kremleri ve Bebek Memeyi Neden Red eder?  yazımızda sizlere yardımcı olabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.